So zimnými pneumatikami získavate istotu na cestách

zimné pneumatiky

A už je to tu. Zima, ktorá sa zakráda do topánok, pod kabáty, vyfarbuje nám líca a kazí náladu na cestách. Prečo? No lebo nás môžu trápiť poľadovice alebo neodhrnutý sneh. S týmito situáciami sa stretávame rok čo rok, ale šťastie praje pripraveným, teda tým, ktorí majú kvalitné zimné pneumatiky.

Nákup zimných pneumatík naplánujte dostatočne dopredu

V súčasnosti je len ťažké spoľahnúť sa na počasie, pretože všetky ročné obdobia sa prejavujú akosi nečakane, jeden deň sme v tričku, druhý vyťahujeme kabáty. Máme istotu, že teploty dlhodobo klesnú pod sedem stupňov už v októbri, alebo to príde až v decembri? Aby sme neostali prekvapení, keď jedného dňa zdvihneme rolety a na ceste uvidíme snehový poprašok… Ešte keď je počasie príjemné, treba skontrolovať stav odložených zimných pneumatík. Nevykazujú známky poškodenia? Ak ste ich kupovali dávnejšie, nie je na škodu vymeniť staré zimné pneumatiky za nové, ide predsa o vašu bezpečnosť, ale aj o bezpečnosť ostatných vodičov,  s ktorými sa na vlhkých, zamrznutých alebo zasnežených cestách stretnete. Zodpovedného šoféra totiž poznáte aj podľa kvalitných pneumatík.

Zimné pneumatiky poslúchajú vaše rozkazy

Zimné pneumatiky sa vyrábajú z úplne inej zmesi ako tie letné. Okrem toho, že majú protišmykové vlastnosti a ich dezén je prispôsobený i na jazdy na snehu či ľade, sú schopné odolať i posypovému materiálu na vozovke. S kvalitnými zimnými pneumatikami sa vám nestane, že nezabrzdíte vo chvíli, keď ste dali svojmu autu rozkaz zastaviť, ani že sa vaše auto uberie v zákrute úplne iným smerom, než ste si želali. Vaše zimné pneumatiky majú vynikajúce jazdné vlastnosti a s vami a vaším autom tvoria dokonalý celok. Ak máte problém s výberom vhodných pneumatík, riaďte sa poznámkami v technickom preukaze vášho vozidla a nezávislými testami pneumatík na internete, zaiste vám to uľahčí rozhodovanie.

Reklamný článok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *