Malebné grécke mestečká a čisté pláže hľadajte na Korfu

Nadčasová krása, bohatá história a pôvabné prírodné scenérie. Korfu ponúka nezabudnuteľné zážitky, či ste milovníkom histórie, alebo vás to viac ťahá na potulky prírodou. Popri skúmaní všetkých jedinečností nezabudnite ani na oddych na pláži. Výhľady na šíre more sa vám navždy vryjú do pamäti. Pridajte si Korfu na svoj cestovateľský zoznam, nesklame vás.

Na Korfu do Korfu

Korfu je grécky ostrov ležiaci v Jónskom mori, severozápadne od Grécka. Túžite ho navštíviť, pretože je známy krásnymi plážami, olivovými hájmi a bohatou históriou. A potom tu máme historické mesto Korfu, zapísané aj v zozname UNESCO. Určite si ho počas dovolenky na Korfu nenechajte ujsť, ako ani ďalšie grécke mestečká. Budete mať pocit, akoby ste sa preniesli v čase. Stará časť mesta pôsobí ako múzeum v prírode, je plná úzkych uličiek, renesančných palácov a historickej atmosféry.

Atrakcie mesta Korfu

Liston Promenade vám umožní obdivovať elegantné budovy. Lemuje staré mestské námestie Spianada, kde môžete zažiť atmosféru miestneho života, kaviarní a obchodov. V Archeologickom múzeu v Korfu má domov množstvo archeologických nálezov vrátane starovekých sôch, keramiky a ďalších artefaktov, ktoré svedčia o bohatej histórii ostrova. Asi 10 kilometrov južne od hlavného mesta Korfu sa nachádza Achilleion Palace, postavený na žiadosť rakúskej cisárovnej Sisi. Je to impozantná budova s nádherným výhľadom na Jónske more. Záhrady a sochy palácu pridávajú na kráse a elegancii.

Z výletov po okolí rovno na najkrajšie pláže Korfu

Ostrov Korfu je známy pre svoje krásne pláže, ktoré priťahujú návštevníkov svojím jemným bielym alebo zlatistým pieskom, tyrkysovým morom a okolitou prírodou. Počas dovolenky na Korfu si ich môžete prezrieť a vyskúšať niekoľko, bolo by predsa na škodu sedieť iba na jednom mieste.

Pláž Paleokastritsa sa nachádza na západe ostrova a je obklopená úchvatnými útesmi a skalami. Je známa svojou krištáľovo čistou vodou a pokojnou atmosférou. Glyfada je jednou z najpopulárnejších pláží na západnom pobreží. Pláž má jemný piesok a ponúka možnosti vyskúšať rôzne vodné športy. Je obľúbená medzi mladými ľuďmi a tými, ktorí hľadajú živú atmosféru. Sidari láka útesmi a skalnatými útvarmi vrátane „Canal d’Amour“ (Kanál lásky). Podľa miestnej legendy pár, ktorý prepláva cez tento kanál, sa čoskoro vezme.

Ktoré pláže na ostrove Korfu ešte stoja za pozornosť?

  • Pláž Agios Gordios sa nachádza na západnom pobreží a je obľúbená pre svoj rozsiahly piesočnatý breh. Je vhodná pre rodiny s deťmi a ponúka rôzne možnosti ubytovania a príjemné reštaurácie.
  • Pláž Kontogialos Beach je súčasťou zátoky Pelekas a je obľúbená pre svoje čisté vody a pôvabné okolie. Je obklopená kopcovitým prostredím a ponúka pokojnú atmosféru.
  • Issos Beach: Nachádza sa na juhozápadnom pobreží a je pokrytá jemným pieskom a dunami. Obľúbená medzi milovníkmi prírody a tými, ktorí hľadajú menej preplnené miesta.
  • Kavos: Pre tých, ktorí hľadajú živú atmosféru a nočný život, je pláž Kavos na juhovýchode ostrova ideálnym miestom.

Tieto pláže predstavujú len malú vzorku bohatstva, ktoré Korfu ponúka milovníkom slnka, piesku a mora. Bez ohľadu na to, či preferujete tiché a osamelé miesta, alebo rušné pláže, na Korfu si doprajete oddych aj pastvu pre oči. Navštívte cestovnú kanceláriu Turancar a informujte sa o zájazdoch na Korfu. Rodiny s deťmi cestujú výhodne, a tak si môže luxusnú letnú dovolenku dopriať už naozaj každý.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *