Objavte krásy Pienin na tohtoročnej dovolenke

Slovensko je bohaté na prírodné krásy a jednou z najzaujímavejších destinácií pre cestovateľov sú nepochybne Pieniny. Tento malebný pohraničný pás medzi Slovenskom a Poľskom ponúka nezabudnuteľné zážitky pre milovníkov prírody, dobrodružstva a kultúry. Tu je sprievodca najobľúbenejšími turistickými atrakciami Pienin a tiež odporúčania, kde sa v danej lokalite ubytovať.

 Čo všetko zažijete v Pieninách

Pieniny sú obľúbenou turistickou destináciou. Máte tu výhľad na krásne slovenské pohoria a Tatry sú iba na skok. Aktívni cestovatelia si môžu vychutnať adrenalínové zážitky pri raftingu alebo plavbe na kajakoch na rieke Dunajec. Prechádzka v krásnom horskom prostredí je nezabudnuteľným zážitkom. Pekné prírodné scenérie ponúka aj Jarabinský prielom.

Máte túlavé topánky? Bolo by na škodu byť ubytovaný v Pieninách a nenavštíviť známe turistické atrakcie. Sokolica je známym vrcholom v Pieninách. Ak máte radi výzvy a nádherné skalné útvary, tento výlet vás chytí za srdce. Dobrými tipmi na túru je aj Sedlo pod Svištovkou, Zelené pleso či Jahňací štít. Červený Kláštor, známy svojou renesančnou architektúrou, je miestom, kde môžete spoznať históriu a kultúru pieninského regiónu. Okrem samotného kláštora môžete navštíviť aj kúpele Červený Kláštor alebo si užiť vietor vo vlasoch na modernej cyklotrase.

Ideálna letná aj zimná dovolenka

Neviete si predstaviť dovolenku bez možnosti zaplávať si v bazéne? Lokalita Pieniny vám umožní užiť si kúpaliská aj kúpele. Vyšné Ružbachy a Stará Ľubovňa sú obľúbenými turistickými destináciami. Ak by vám počas dovolenky náhodou nevyšlo počasie, máte istotu, že si ju užijete vďaka špičkovým kúpeľným službám.

Počas lyžiarskej sezóny určite navštívte zjazdovku v Litmanovej, vo Vyšných Ružbachoch, v Monkovej doline alebo v Ždiari a užite si zimné radovánky čo všetkým, čo k tomu patrí – na svahu, počas romantickej prechádzky zasneženou krajinou a pri horúcom čaji a plápolajúcom ohni v kozube.

 Ubytovanie v Pieninách

Pri výbere ubytovania v Pieninách sa ponúkajú možnosti pre rôzne typy cestovateľov. Hotely v okolí Pienin sú ideálne pre tých, ktorí preferujú komfort po náročných turistických výletoch. Ubytovanie na chate vás zasa priblíži k prírode a umožní vám zažiť tú správnu horskú atmosféru. Moderné apartmány, penzióny a chaty na Slovensku už vedia, ako zaujať náročných turistov. Poskytujú im vlastné parkoviská, herne, detské ihriská, bazény, sauny alebo vírivky. Vyberte si ubytovanie v Pieninách aj podľa týchto špecifikácií. Na stránke fiemso.com nájdete komplexný zoznam ubytovateľov z celého Slovenska a pobyt si rezervujete priamo u poskytovateľa ubytovania, bez ďalších rezervačných poplatkov, a preto bude vaša tohtoročná dovolenka ešte výhodnejšia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *