Milujete wellness a aquaparky? Toto sú tie najlepšie na Slovensku

Naša krajina je známa nielen krásnou prírodou, ale ponúka aj niečo pre tých, ktorí hľadajú relax a pohodu. Vonku sa ochladilo, začal nový školský rok a turisti sa pomaly zbierajú späť domov – ideálny čas na relax vo wellnesse. Kým v lete boli aquaparky preplnené, teraz máte možnosť perfektne si oddýchnuť.

zdroj: freepik

Tatralandia

Jeden z najväčších aquaparkov v strednej Európe sa nachádza v Liptovskom Mikuláši. Tatralandia ponúka niekoľko vnútorných a vonkajších bazénov s masážnymi tryskami a liečivou železitou vodou, tobogany a wellness centrum.

Samozrejmosťou sú thajské masáže, procedúry s rybičkami a veľa iného. Tatralandia je ideálne miesto pre rodiny s deťmi aj pre páry túžiace po romantickom víkende.

Bešeňová

Tento aquapark je známy svojimi termálnymi prameňmi, ktoré sú bohaté na minerály a majú liečivé účinky. Môžete sa tešiť na zábavné tobogany pre malých aj veľkých, divokú rieku či veľký bazén s vlnami.

Aquapark sa nachádza v obci Bešeňová, neďaleko Ružomberka. Okrem bazénov tu nájdete aj saunový svet s vírivkami a pre ešte väčší relax si môžete dopriať masáže a relaxačné procedúry.

TIP: Do Tatralandie a Bešeňovej odporúčame ísť s Gopassom. Vstupné vás vyjde lacnejšie a môžete tu zbierať body.

AquaCity Poprad

Ak sa chystáte na predĺžený víkend či neskoršiu dovolenku do Tatier, vyhraďte si jeden deň na návštevu AquaCity. Naskytne sa vám krásny výhľad na Vysoké Tatry. Tento aquapark ponúka 14 vonkajších a vnútorných bazénov, tobogany, okolo 350 atrakcií a rozsiahle wellness centrum s kryokomorou, parnými kúpeľmi či saunovými shows.

zdroj: https://aquacity.sk/sluzby/bazeny-blue-sapphire/

Thermalpark Dunajská Streda

Tento aquapark je obľúbený najmä vďaka svojim termálnym bazénom a relaxačným zónam. Celkovo je tu 10 vonkajších a vnútorných bazénov s pramenitou či termálnou vodou. Pri návšteve Thermalparku by ste si nemali nechať ujsť ani saunový svet. Toto miesto ocenia všetci, ktorí hľadajú pokojnú atmosféru.

Spa Aphrodite Rajecké Teplice

Jedno z najluxusnejších wellness centier na Slovensku, Spa Aphrodite, sa nachádza v malebnom meste Rajecké Teplice. Na tomto mieste vás čakajú termálne kúpele, široká ponuka wellness procedúr, bahenných kúpeľov a aromaterapie. Už pri vstupe sa budete cítiť ako antickí bohovia. Spa Aphrodite vyzerá ako skutočný relaxačný raj. 

zdroj: https://www.spa.sk/galeria-spa-procedury

Užitočné info

  • Vstupné: neprehliadnite zľavy pre deti, študentov, seniorov alebo zvýhodnené pobyty s určitými kartami (napr. Gopass).
  • Sezóna: v letnej sezóne sú niektoré aquaparky a wellness centrá veľmi preplnené. Ak hľadáte pokojnejšiu atmosféru, navštívte ich mimo hlavnej sezóny.
  • Balíčky: mnohé centrá ponúkajú špeciálne/skupinové balíčky, ktoré zahŕňajú vstup do bazénov, sauny a iné procedúry a obvykle sú výhodnejšie, akoby ste si mali platiť všetko zvlášť.
  • Stravovanie: väčšina aquaparkov a wellness centier má vlastné reštaurácie alebo bufety, ale počítajte s vyššími cenami. Ak chcete ušetriť, môžete si priniesť vlastné občerstvenie.

Ak hľadáte ubytovanie za výhodné ceny v blízkosti aquaparkov a wellness centier, kliknite na www.fiemso.com a prezrite si širokú ponuku zariadení. Či hľadáte hotel, modernú chatu alebo apartmán, prídete si tu na svoje.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *