Prečo sú dovolenky so sprievodcom také vyhľadávané?

Myslíte si, že dovolenka, na ktorej vám niekto diktuje program, nie je nič pre vás? Máte radi spontánnosť, vlastné tempo a sladké ničnerobenie? Toto všetko vám dá aj poznávací zájazd. Je veľa dôvodov, prečo si získa aj vás.

Exkluzívne informácie

Na poznávacom zájazde nejde o to, aby turisti prišli domov s hlavami plnými vedomostí, unavení a nebodaj aj unudení. Aktívna dovolenka je o tom, že sa ľahšie dostanete do obrazu a užijete si autenticitu prostredia. Vojdete do konkrétnej krajiny a sprievodca vás informuje o jej rozlohe, politickom usporiadaní či mentalite ľudí. Vezme vás ku všetkým turistickým pozoruhodnostiam, ktoré by ste sami možno ani nenašli alebo obišli, ku každej povie pár slov a vy nemusíte kráčať s mapou v ruke ani s tlačeným turistickým sprievodcom. Kráčate so zdvihnutou hlavou a maximálne nasávate atmosféru okolo vás.

Nič nemusíte plánovať

Dovolenka by sa nám nemala spájať so stresom a vždy je lepšie, keď je niekto, kto nám naplánuje nielen cestu, ale aj ubytovanie a program. Najlepšie tak, aby sme si mohli na dovolenke oddýchnuť, ale aj vidieť pár zaujímavostí. Poznávacie zájazdy sú práve preto také obľúbené. Odpadajú vám starosti s plánovaním dovolenky, dostanete sa na miesta, ktoré stoja za to, a ešte si aj užijete voľný program, či pri mori, hotelovom bazéne, alebo individuálnym skúmaním okolia, prírodných krás alebo kultúrnych pamiatok.

Sprievodca vie všetko

Sprievodca, ktorého vám na poznávací zájazd pridelia, je váš malý Google. Presne vie, kde nájdete konkrétne predajne, najlepšie pláže, krásne prírodné zákutia, vie, kde sa čo oplatí kúpiť, kde nájdete lekára, vybaví miesto vás menšie sťažnosti ohľadom ubytovania a iných služieb, ak neovláda cudzí jazyk, odporučí vám, ako sa k miestnym správať… Spýtajte sa ho, zvyčajne vie všetko.

Dostanete sa všade

Vedeli ste, že na poznávacom zájazde, ktorým vás sprevádza sprievodca cestovnej kancelárie, sa dostanete aj na miesta, kam sa bežní turisti nedostanú? Budete mať ako skupina všelijaké privilégiá a zľavy. Sprievodca vám odporučí najlepšie miesta na nákupy suvenírov, poradí vám, ako zjednávať ceny, dostane vás do múzeí, kasín, chrámov, chránených oblastí, vybaví vám plavbu loďou, návštevu u miestnych obyvateľov, ochutnávku jedál a nápojov… Nastal čas presvedčiť sa o týchto bonusoch poznávacích zájazdov na vlastnej koži.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *