Pochodili ste už Pieniny? Vieme, kde sa môžete ubytovať

Výlety po Slovensku nie sú len o Vysokých alebo Nízkych Tatrách. Nutnosť nie je ani vedieť sa lyžovať. Buďte otvorení všetkým možnostiam, zistíte, že perfektná dovolenka vôbec nemusí byť dôkladne naplánovaná. Celkom postačí mať dobré miesto na nocľah a o zvyšok sa už postará náhoda. V Pieninách sa nudiť rozhodne nebudete.

Takto koná moderný turista

Dovolenka trvá tak krátko a zaujímavých miest je toľko, že by nám nebol stačil ani mesiac voľna! Ako stihnúť všetky zaujímavé turistické atrakcie v okolí? Základom je nájsť vhodný východiskový bod, teda také ubytovanie na Slovensku, odkiaľ to budete mať blízko k väčšine cieľových miest. Hneď ako sa váš zoznam vyčerpá, môžete sa ubytovať zasa niekde inde a spraviť si menšie výlety po okolí. Dá sa to aj v Pieninách. Nájdite si útulné ubytovanie na chalupe, v maringotke, v penzióne alebo vo vilke a zažite každý deň nové dobrodružstvo. Úroveň služieb si prispôsobte na mieru. Tí náročnejší natrafia aj na ubytovanie s wellness aktivitami, milovníci romantiky ocenia vírivku a rodiny s deťmi zasa prítomnosť detských ihrísk v areáli ubytovne. Potrebujete so sebou na dovolenku vziať aj domáceho maznáčika? Na stránkach Fiemso.com pomocou filtra nájdete ubytovacie zariadenia, ktoré sú prívetivé aj k vašim chlpatým miláčikom. Navyše komunikujete priamo s poskytovateľom ubytovania, teda si dovolenku zarezervujete bez vedľajších poplatkov za jej sprostredkovanie.

Čo zažijete v Pieninách

Ubytujte sa na chate v Jezersku a užijete si romantický výhľad na Jezerské jazero. Nájdete tu lahodné ticho a v objatí svahov Spišskej Magury sa môžete vydať na turistiku po vyznačených turistických chodníkoch. V Ždiari vám hlavu zamotá Chodník korunami stromov a v zimnom období si ani nebudete vedieť vybrať, ktoré lyžiarske stredisko navštívite. Vyskúšate ich všetky? Milovníci kultúry môžu v Pieninách navštíviť známe múzeá a galérie, Stredoveký vojenský tábor, hrad alebo skanzen v Starej Ľubovni. Ak sa ubytujete vo Vyšných Ružbachoch, bolo by na škodu obísť atrakcie v okolí. Okrem Ski parku vás tu potešia kúpele, prírodné travertínové jazierko Kráter či sochárske skvosty umiestnené v lone prírody. Umenie, história, očarujúce prírodné scenérie, možnosti turistického či športového vyžitia (lyžovanie, jazda na koni) robia z lokality Pieniny ideálne miesto pre vašu tohtoročnú dovolenku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *