Letná sezóna je za dverami, oprášte interiéry svojich áut!

Zima zanechala v interiéroch áut jasnú stopu. A keďže dôkladné čistenie, vysávanie či dokonca tepovanie nie je v chladnom počasí žiadna zábava, práve s prvými teplejšími lúčmi slnka je čas urobiť jarné upratovanie aj v interiéroch našich vozidiel.

Čas vymeniť staré za nové

Čistý a uprataný interiér auta je nielen vizitkou majiteľa, ale svoj podiel má aj na pohode počas jazdy. A kde sa sústreďuje najviac nečistôt, ak nie na podlahe auta!? Práve obdobie po zime predstavuje najvhodnejší čas, kedy urobiť malú revíziu našich gumových či textilných autokobercov. Čo sa odolnosti týka, sú gumové koberce veľmi vďačným doplnkom do mokrého zimného počasia. Dokonalá tesnosť a tvar kopírujúci podlahu auta len zriedka prepustí nečistoty a vlhkosť mimo svojej plochy. Avšak aj takýto odolný materiál sa časom ošúcha a svojím vzhľadom môže celý interiér auta len pokaziť. Jar tak dáva majiteľom dôvod tento doplnok vymeniť za novšie a elegantnejšie autokoberce. Nech už sa rozhodnete znova pre gumové, alebo dáte prednosť mäkkým textilným autokobercom, vnesiete do vášho auta vôňu niečoho nového a punc čistoty a elegancie.

Nie je to len o rohožiach

Nie sú to len autokoberce, ktoré občas potrebujú trochu oprášiť či zmodernizovať. V kufri nášho auta to počas celého roka žije rovnako a v jeho útrobách sa okrem bežných nákupov preváža aj množstvo iných vecí. Každá v ňom zanecháva svoj odtlačok. Z času načas je tak vhodné urobiť menšiu revíziu aj v tejto odkladacej časti auta. Nie je žiadnym tajomstvom, že tým najobľúbenejším doplnkom úložného priestoru sú vane do kufra. Gumové alebo plastové, všetky sú navrhnuté tak, aby dokonale kopírovali jeho tvar, a vďaka vyvýšeným okrajom sú tou najefektívnejšou ochranou každého kufra. Nečistoty a vlhkosť tak nemajú žiadnu šancu! A čistenie? Jednoduchšie to ani nemôže byť. Autokoberce či vane do kufra sú neoddeliteľnou súčasťou výbavy každého auta. Sú praktické, funkčné, no tiež veľmi elegantné a svojím prevedením a materiálmi len podčiarkujú krásu interiéru nášho vozidla. Ich vzhľad je však aj našou vizitkou, preto sa oplatí venovať ich údržbe primeranú pozornosť a udržovať ich v stave, za ktorý sa nikdy nebudeme musieť hanbiť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *