Štýlové svietidlá aj na miestach, kde ich nikto nečaká

Dopriať moderné svietidlá interiéru, v ktorom trávime väčšinu času, je bežná vec. Svietidlá totiž nie sú len funkčné, ale aj estetické bytové doplnky a veľmi radi si volíme také, ktoré u druhých vzbudia pozornosť. Ako však konať v prípade, že vyberáme svietidlá do špajzy, pivnice alebo garáže? Neznižujte svoje nároky len preto, že ide o „technické miestnosti“.

Aj šedá komora si pýta peknú lampu

Ako často navštevujete vašu špajzu? Mnohí aj niekoľkokrát za deň. Môžete v nej mať umiestnenú druhú chladničku, mrazničku, koše na triedený odpad, vysávač, ale aj potraviny, ktoré sa nezmestili do kuchyne. A keďže špajzy a komory väčšinou bývajú malé a temné „kutice“, zaslúžia si byť osvetlené svietidlom so správnou intenzitou svetelného zdroja. Potrebujete predsa dobre vidieť aj do zadných častí regálov alebo pod ne. Nenechávajte sa zviesť myšlienkou, že je to len špajza, a neľutujte pôvodné svietidlo nahradiť modernejším, napríklad bodovým alebo nástenným. Najlepšie bude, ak si budete vedieť svetlo nasmerovať presne tam, kde potrebujete vidieť najlepšie. A čo dizajn lampy? Návštevy síce do komory nechodia, ak však chcete, aby všetko ladilo v každej časti vašej domácnosti, neľutujte zainvestovať. Veď ako často sa lampy kazia?

Svietidlá do interiéru aj exteriéru

Kotolne, pivnice, garáže, domčeky na náradie – všade, kde skladujeme veci alebo čosi majstrujeme, potrebujeme dobre vidieť. Vhodné osvetlenie ovplyvní nielen náš výkon (či niečo presne odmeriame), ale aj náladu. A keďže prirodzeného svetla do takej garáže alebo pivnice neprúdi až tak veľa, musíme si pomôcť svietidlami. Použite ich v interiéri technických miestností presne toľko, koľko ich potrebujete. Strategické rozmiestnenie na miesta, kde sa budete pohybovať najčastejšie, je rozumné aj preto, že si nebudete nikde zacláňať. Osvetlite si schody, chodníky, ploty, vchod do domu a okrem toho, že budete oveľa menej zakopávať o okolité predmety, môžete vykúzliť nádherné zátišia, ktoré budú vedieť obdivovať aj ľudia z ulice alebo vy, keď si budete užívať letný večer na terase.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *