Zámena oblečenia pri rovnako starých deťoch

Zámena oblečenia je pri deťoch v kolektívoch veľmi častým javom. Neberú totiž ohľad na materiálno a tak si často veci znenazdajky vymenia. Pre rodičov je to však veľký problém, ktorý treba riešiť. Obzvlášť, pokiaľ si dáte záležať na kvalite vecí, ktoré pre svoje deti vyberáte, to môže predstavovať komplikácie. V každom prípade je to nepríjemné rovnako pre učiteľky ako aj pre samotných rodičov. Aj preto niektoré škôlky priamo vyžadujú, aby ste svojim ratolestiam veci značili a tým sa mohlo predísť podobným problémom.

Ako označiť oblečenie detí aby nedošlo k zámene?

K zámene oblečenia môže prísť aj pri tom keď sa deti obliekajú samé, alebo aj keď im pri obliekaní pomáhajú učiteľky. V ich kompetencii totiž nie je rozoznať, ktorý kus oblečenia patrí ktorému dieťaťu. Deti samé si zasa neuvedomujú a nevšímajú, ktoré oblečenie je ich, prípadne sú často zaujaté inými okolitými aspektmi. Takto sa veci môžu zameniť, či stratiť veľmi rýchlo. Pri strate alebo zámene si môžete zaplatiť poistenie, ktoré niektoré školy a škôlky poskytujú.

Omnoho lacnejším a účinnejším spôsobom je voľba nejakého spôsobu označovania oblečenia. Môžete si napríklad kupovať oblečenie, ktoré už má priamo visačky alebo nálepky, kam sa dá dopísať meno. Tie však bývajú skôr na bundách a zvrškoch. Na tričká či iné kúsky oblečenia sa väčšinou takéto nálepky nedávajú, aj keď sa dajú dokúpiť.

Označenie oblečenia môžete vyriešiť rôznymi spôsobmi. Môžete napríklad našívať rôzne druhy visačiek alebo nažehliť nálepky. Všetky tieto aktivity sú však časovo dosť náročné a rovnako pri styku s citlivou detskou pokožkou môže dôjsť k nepríjemnému podráždeniu. Medzi ďalšie metódy ako môžete označiť vašim deťom je oblečenie opečiatkovať. Pečiatka na oblečenie – textil je skvelou alternatívou a pritom sa dá na oblečenie veľmi jednoducho aplikovať.

Menovky pre deti – pečiatka na oblečenie

Menovky pre deti sú v rámci tejto tematiky asi najdôležitejšou súčasťou. Je viac-menej nevyhnutné, aby ste na oblečenie dostali ich meno a tým zaručili, že sa im veci nestratia. Ako sme už spomenuli, medzi skvelé formy ako dosiahnuť vytvorenie peknej a odolnej menovky je prostredníctvom pečiatky na textil.

Môžete si vyberať pečiatky od rôznych výrobcov, v rôznom prevedení. Dôležité je, aby ste tam mali meno a zároveň môžete pečiatku doplniť aj o obľúbené zvieratko, či zaujímavý obrázok. Takéto možnosti poskytuje napríklad spoločnosť Mamachick.sk, kde si môžete priamo vytvoriť personalizovanú pečiatku podľa vašich požiadaviek. Môžete si tak vybrať vizuál pečiatky, rovnako aj zvieratko a vytvoriť si vlastný text a vybrať si farbu atramentu.

Zároveň aj aplikácia takejto pečiatky na oblečenie je nesmierne jednoduchá. Stačí si len vybrať miesto, kde budete aplikovať pečiatku. Pečiatku najprv vyskúšajte na papier, aby ste mali istotu, že funguje. Následne ju môžete aplikovať priamo na miesto, kde ju chcete odtlačiť a nechajte zaschnúť. To je v rámci aplikácie všetko, pričom dôležité je tiež dodržať, že by sa takéto opečiatkované oblečenie nemalo prať minimálne 24 hodín. Pečiatka vydrží až 50 praní.

Zámena oblečenia patrí medzi časté problémy vyskytujúce sa v detskom kolektíve. Ak sa chcete takémuto problému vyhnúť, odporúčame vám vytvoriť menovky pre deti na všetko detské oblečenie. Menovky na oblečenie sú pritom bez zbytočnej chémie a nedráždia jemnú detskú pokožku. Akú formu menoviek zvolíte na detské oblečenie vy?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *