Je ťažké odolať čaru ostrova Maurícius

Kto z nás by nechcel vymeniť ponuré, nevľúdne a chladné počasie našich zemepisných šírok za príjemne teplú klímu tropických a subtropických destinácií? A ak sa navyše môžu tieto krajiny vďaka panenskej prírode, čistému moru a špičkovým službám zaradiť medzi dovolenkové klenoty, je ťažké takýmto ponukám odolať.

Čas pre seba, pre rodinu, na oddych

Je veľa dôvodov, prečo si zaslúžime pár dní oddychu mimo bežnej reality. Cestovanie môže byť jednou z možností, ako si užiť viac slnka, objavovať nepoznané alebo len jednoducho vymeniť každodennú všednosť za jedinečnosť okamihov a more zážitkov. Okrem pozitívneho vplyvu na naše zdravie (telesné aj to duševné) je dovolenka tiež istým prejavom lásky a úcty k rodine, no hlavne k sebe samým. A to je v dnešnej dobe naozaj neoceniteľné. Hoci sme v uplynulých rokoch museli naše dovolenkové plány a aktivity veľmi selektovať, každá nová sezóna prináša lepšie a pozitívnejšie prognózy na cestovanie a spoznávanie sveta. Netreba váhať a odkladať naše plány na budúcnosť a vidinu „lepších časov“, lebo možno práve teraz tie lepšie časy žijeme.

Čím vzdialenejšia kultúra, tým dokonalejšia dovolenka

Možno sme to trochu zveličili, ale pravda je, že čím viac sa vzďaľujeme od našich zemepisných šírok, tým okúzľujúcejšie krajiny nás vítajú. Niekedy je to kultúra, inokedy podnebie, no vždy sú tie čarovné okamihy, keď po prvýkrát vkročíme na územie krajiny, ktorá je pre nás úplne nová a neznáma. No ak náš prvý pohľad spočinie na výhľade, ktorý je ako vystrihnutý z dovolenkového katalógu a vymyká sa aj tým najsmelším predstavám o dokonalej dovolenke, sme na tom správnom mieste.

Maurícius je nepochybne jedným z tých miest, kde čas nehrá žiadnu rolu a kde sú všetky naše pozemské starosti len malým zrnkom v mori. Vo vode priezračného Indického oceánu posiateho nádhernými lagúnami, romantickými zátokami a plážami, ktoré majú ďaleko od čulého ruchu a hlučných atrakcií. Maurícius je skutočnou perlou medzi krajinami, kam sa chodí oddychovať a dobíjať baterky. Takmer konštantná klíma tohto afrického ostrovného štátu z neho robí kandidáta na dokonalú dovolenku počas celého roka. Je v našej povahe odkladať veci na neskôr, na inokedy. Ale život nás naučil, že inokedy už byť nemusí. A tak začnime žiť naplno, plňme si svoje sny a najtajnejšie túžby!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *