Interiérové dvere, ktoré udávajú štýl

interiérové dvere

Sú súčasťou našich domovov a spolu so zariadením a doplnkami sa podieľajú na vytvorení jedinečného štýlu a prijemnej atmosféry. A hoci módne trendy preferujú skôr koncept otvorených priestorov, pre intimitu a súkromie v našich domovoch sú predsa len dôležité a potrebné.

Interiérové dvere a ich praktická stránka

Nie je to len dizajn, ktorý je pri výbere interiérových dverí taký dôležitý. Primárna funkcia dverí je a vždy bola skôr praktická. Sú prvkom, ktorý dodáva jednotlivým priestorom v dome na intimite a súkromí. Pretože spálňa, pracovňa či detská izba si dvere jednoducho žiadajú. Každý z nás potrebuje k určitým činnostiam trochu viac súkromia či ticha a práve dvere to môžu dostatočne zabezpečiť. Ich výber by mal preto zodpovedať tomu, do akej miery je pre nás prijateľný hluk či vizuálny kontakt s ostatnými časťami domu. Pokiaľ je naším cieľom to, aby bol priestor dokonale chránený po stránke vizuálnej, zvolíme nepriehľadné interiérové dvere. Ak nám však nebudú vadiť jemné línie diania za dverami, siahneme po dverách s nepriehľadným sklom či menšími sklenenými plochami. Táto možnosť nám zachová istú úroveň súkromia, no zároveň nestratíme kontakt so zvyškom domu. Zároveň nás uchránia pred istou úrovňou hluku a zvukov, najmä pokiaľ ide o nočnú časť domu.

Dvere do každého priestoru

Aké by to boli dvere, keby už na prvý pohľad nevypovedali niečo o štýle a vkuse svojich majiteľov? Áno, súčasná ponuka nám otvára more možností, ako sa predviesť a vyjadriť svoje estetické cítenie aj formou zariadenia či bytových doplnkov. A keďže interiérové dvere tvoria pevnú súčasť interiéru a nemeníme ich tak často ako koberce či farbu stien, pri ich výbere musíme byť trochu nadčasoví. Zladiť ich dekor s podlahou alebo s nábytkom môže znieť ako dobrá voľba, no ich materiálové prevedenie je už skôr otázkou našich financií či preferencií. Od fóliovaných dverí cez kvalitné a vkusné laminátové dvere v rôznych dekoroch a prevedeniach môžeme dodať nášmu interiéru eleganciu za prijateľnú cenu. V moderných interiéroch skvele vyniknú celosklenené dvere, ktoré celý priestor presvetlia a opticky zväčšia. Vďaka tvrdenému sklu sú však rovnako bezpečné ako krásne. A tradičný interiér iste nepohrdne drevenými dverami, ktoré len podtrhnú jeho osobitý šarm a nadčasovosť.

Nemusíme byť interiérovými dizajnérmi ani ovládať zložité pravidlá zariaďovania, aby bol náš dom vkusným a príjemným miestom na život. Ak sa dokážeme vysporiadať s výberom základných prvkov, ako sú podlahy, vstavaný nábytok či interiérové dvere, k dokonalosti už máme len na skok.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *