Inteligentné technológie sa postarajú o optimálnu klímu kdekoľvek

Neznesieme ani teplo, ani zimu. Pri akej teplote si dokážeme povedať, že sa cítime dobre? Prekúrené domácnosti ani ľadovne nikoho nenabijú pocitmi šťastia, ale správnou reguláciou teplôt sa môžeme dostať na hodnoty, ktoré nám presne ulahodia. Vďaka tomu sa neoberieme ani o náladu, ani o výkonnosť.

Vykurujte domácnosti aj kancelárie podľa preferencií

Keď sa doma začneme triasť zimou a chodíme zabalení do deky ako múmie, od pohodlia to má ďaleko. Pojem teplo domova totiž nezahŕňa len domov nabitý pozitívnymi emóciami, pocitom bezpečnosti, ale takisto aj skutočné teplo, ktoré masíruje naše receptory, keď si po náročnom pracovnom dni chceme oddýchnuť pri šálke kávy v obľúbenom kresle. Aby nám tento plán vyšiel dokonale, mali by sme si dobre rozumieť s termostatickými hlavicami alebo klimatizačnou jednotkou. Vrátiť sa do teplého domova totiž znamená vykurovať ešte skôr, ako opustíme pracovisko či obchodný dom.

Inteligentné termostatické hlavice nám zabezpečia želaný komfort či doma, alebo v kancelárii. Sú pripravené rozohriať presne tie miestnosti, v ktorých teplo očakávame. Kúpeľne, obývačky aj detské izby. Rovnako dobre sa dá čarovať s termostatickými hlavicami v zamestnaní. Ak sa vykurovanie zastaví v piatok večer a spustí sa v nedeľu večer, máte možnosť veľa ušetriť. Tiež sa vyhnete prekurovaniu priestorov, ktoré je najmä v kanceláriách také bežné. Inteligentnými termostatickými hlavicami nastavíte preferovanú teplotu interiéru a vyhnete sa celodennému „vykurovaniu ulice“.

Všetko na inteligentnej báze

Tak ako si v chladných dňoch nastavíme vykurovanie na želanú teplotu či nastavíme, kedy vykurovať netreba, sa môžeme s modernými technológiami baviť aj v čase letných horúčav. Čo je príjemnejšie ako vojsť do príjemne vychladeného priestoru a vychutnať si v ňom zmrzlinu či misu čerstvého ovocia? Keď môžeme v inteligentnej domácnosti prostredníctvom riadiacej jednotky ovládať spotrebiče, osvetlenie, rolety, dvere či brány a užívame si bezpečnosť vďaka senzorom a detektorom, môžeme tiež na diaľku ovládať klimatizačnú jednotku. Prebudíte sa za horúcej letnej noci a chcete vzduch trocha schladiť. Nemusíte ani vstať z postele. Inteligentné ovládanie klímy si vystačí s vaším smartfónom. Jedno kliknutie prsta a vy opäť spíte ako bábätko. Inteligentné technológie si vás rozmaznajú.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *