Je čas obuť si túlavé topánky

Sú ľudia, pre ktorých dovolenka znamená pár slastných dní nič nerobenia, vylihovania a každodenného okupovania ležadla na pláži. Sú však aj takí, ktorí si pod pojmom dovolenka predstavujú trochu akčnejší program, a určite sa neodohráva na pár metroch štvorcových pláže. Priaznivci poznávacích zájazdov milujú spoznávať nové miesta, nové chute, milujú pohyb a možnosť vidieť každý možný neprebádaný kúsok sveta. 

Keď oddych, tak aktívny a keď výlet, tak poznávací

Čo sú to vlastne poznávacie zájazdy? Už dávno to nie sú nudné okružné jazdy po starobylých pamiatkach či náučné prechádzky po známych metropolách. Poznávací zájazd vás obdarí zážitkami z miest, ktoré sú pre našinca neznáme, zabudnuté či schované pred zrakmi okoloidúcich. Avšak nie vždy musí ísť zákonite o spoznávanie nových miest! Sú to tiež chute, vône a zvyky v regiónoch a krajoch, ktoré sa oplatí spoznať a trochu im privoňať. Možno také obľúbené vínne cesty a možno delikátne husacie či kačacie hody. Milovníci jedla iste nepohrdnú ani festivalmi jedla a pitia, ochutnávkami syrov či dokonca pravej škótskej whisky.

Na svoje si prídu aj romantické duše, pretože repertoár poznávacích zájazdov je plný tých najromantickejších miest, mestečiek, zákutí a programu s tým spojeného. A potom je tu kategória tých, ktorí milujú návštevy známych metropol, pamiatok či iných nezvyčajných kuriozít. Či už len na jeden deň, alebo s možnosťou nocľahu vždy na inom krásnom mieste. Áno, poznávacie zájazdy sú skvelou možnosťou, ako prežiť niečo zaujímavé a nezabudnuteľné aj za pomerne krátky čas.

Kto by chcel ležať na pláži, keď môže cestovať po svete!

Nevadí, že sme starší, a ani to, že máme menšie deti. Je toľko možností, z ktorých sa dá vyberať, že na svoje si príde každý. Stačí, ak nás ženie túžba po spoznávaní nového a chceme prežiť chvíle oddychu trochu aktívnejšie. Začiatkom sezóny ponuka first minute dovoleniek cestovných kancelárií prekypuje rôznorodosťou, ako aj počtom ponúk či cenových relácií. Vybrať si ten svoj poznávací zájazd je preto najvýhodnejšie práve v čase, keď sa turistická sezóna len začína. Netreba byť bohatý ani mať neobmedzené možnosti voľných dní. Prežiť skutočne aktívnu dovolenku, a pritom spoznať aj kus sveta dnes môže naozaj každý. Tak hor sa do výberu, sezóna potuliek je už za dverami!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *