Chystáte sa na súd? Ako sa správne obliecť a na čo treba dbať?

oblečenie na súd

Šťastní tí, ktorí sa na súde nikdy neocitnú. Pre tých z vás, ktorých to už onedlho čaká, máme pár tipov, ako sa správne obliecť a zanechať iba ten najlepší dojem.

Je to veľký a pamätný deň

Či už sa naň tešíte alebo je deň rozvodu najhorší vo vašom živote, prichystajte sa náležite. Dopredu sa pripravte na všetko. Osoba, s ktorou sa rozvádzate, bude pred sudcom, z ktorého ide rešpekt a dlhoročné skúsenosti – úplne iná. Svoje urobí aj stres a nervozita, ale je to hlavne strach, ktorý bude zohrávať hlavnú úlohu.

Čaká vás totiž niečo nepoznané. Zážitok a deň, ktorý zmení celý váš život rovnako ako to spravila vaša svadba. Vtedy ste si mysleli, že ostanete spolu navždy. Priali ste si to. Čo sa teda stalo? Prečo to zašlo až tak ďaleko? Ste v súdnej sieni a už za malú chvíľu sa tento súd bude snažiť urobiť všetko preto, aby vás uzmieril. Pripravte si preto vhodné argumenty, lebo sa skutočne zapotíte.

Váš výzor – vaša vizitka

Vaším zrkadlom budú vaše vlasy, vaša tvár, vaše ruky, oblečenie i topánky. Súd si spraví mienku okamžite. Zdanie síce môže klamať, ale vy nemusíte. Oblečte si to, čo vám je pohodlné, no zároveň pôsobte upravene a slušne. Advokáti nosia na súdne pojednávania obleky, ale účastníci si môžu dovoliť aj trochu ležérnejší štýl.

Páni môžu zvoliť tmavé džínsy, samozrejme bez dier a špeciálnych ozdôb a košeľu. Elegantné poltopánky sú samozrejmosťou. Nezabudnite si upraviť vlasy, pretože prísť s „hniezdom“ na hlave je skutočne nedôstojné.

Dámy to majú o niečo jednoduchšie. Nohavicový alebo sukňový kostým z vás urobia pravú dámu. Môžete to skúsiť aj s rifľami, ale opäť platí, že musia pôsobiť slušne a dôstojne. Pekná blúzka a vhodne zvolená bižutéria urobia dojem navyše. Vlasy si zviažte do uzla alebo ich dajte do copu, poprípade si ich nechajte rozpustené. Nejdete na bál, ale ukončiť nefungujúce manželstvo.

Čím menej hovoríte, tým lepšie

Nenechajte sa vyprovokovať a hlavne pred sudcom nepredvádzajte schopnosti vášho hádania sa. Tu platí, že čím elegantnejšie vystupujete, tým väčšie „očko“ si u každého spravíte.

Na záver neostáva nič iné, ako zapriať veľa síl a energie a aby sa všetko dotiahlo do úspešného konca, či už ide o rozvod alebo o iný súdny spor.

FOTO: pexels.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *