Odstráňte vodný kameň zo sprchového kúta rýchlo a za málo peňazí

sprchový kút

Čoraz viac rodín považuje sprchový kút za najideálnejšiu voľbu do svojej kúpeľne. Je to tak preto, lebo šetrí miesto a navyše aj náklady za vodu, ktoré by sa pri často napustenej vani mohli nazbierať do pekného balíka peňazí. Ako sa treba správne starať o sprchovací kút, aby vydržal čo najdlhšie ako nový?

Prvá zásada: utierať, utierať, utierať

A ešte raz- utierať. Aby sme mohli mať radosť z krásneho sprchového kúta čo najdlhšie, mali by sme premôcť svoju lenivosť po každej večernej seanse v kúpeľni. Ono sa to nezdá, ale vodný kameň je najskôr neviditeľný nepriateľ, ktorý sa zjaví až po čase, avšak vo veľmi nepríjemnej forme. Stopy po ňom poznáme všetci. Sklo sa začína meniť na nepriehľadné, je drsné na dotyk a estetický dojem z neho tiež nie je na jednotku.

Preto po každom osprchovaní použite stierku na sklo a poutierajte so suchou handričkou. Ak však usúdite, že také čosi nie je možné zakaždým a obzvlášť nie vtedy, ak sa do upratovania nezapája zvyšok vašej rodiny, pomôžu vám ďalšie skvelé spôsoby.

Metódy, ako odstrániť vodný kameň

Jednoznačne sem patrí ocot. Ak ste to čakali, tak si môžete pogratulovať. Ocot spolu s citrónovou šťavou a so sódou bikarbónou sú číslom jeden pri každom podobnom probléme. Sú to veľkí pomocníci pri upratovaní celej domácnosti a ich využitie je naozaj všestranné.

Raz – dvakrát do týždňa použite v rovnakom pomere roztok vody a octu a pretrite ním postihnuté miesta. Vodný kameň nebude mať žiadnu šancu. Pomôže aj prekrojený citrón namočený v sóde bikarbóne, ktorej kryštály obrúsia zaschnutý vodný kameň bez toho, aby ste sa museli príliš namáhať.

Pri obzvlášť veľkom a silnom „znečistení“ vyskúšajte „nalepiť“ octovú utierku na miesta, ktoré sa potrebujú zbaviť usadenín a po 15 minútach iba opláchnite s teplou vodou a dosucha vyutierajte. Prekvapíte sa, ako rýchlo a jednoducho dokážu pomôcť takéto domáce odstraňovače nečistôt. Ak sa budete pravidelne o svoj sprchový kút starať a každé tri dni čistiť a leštiť vodovodné batérie i odtoky, vaša kúpeľňa bude vyzerať celé roky ako nová.

FOTO: pexels.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *