Kým vyrazíte na dovolenku, nestačí skontrolovať len stav pneumatík

Dočkali ste sa a už o pár dní odchádzate na dovolenku? Či idete len za roh, alebo vaše autíčko čaká výzva a nasmeruje si to do zahraničia, malo by byť v top stave.

Čistota je základ

Pred odchodom na dovolenku si dámy doprajú depiláciu, idú na úpravu obočia, nechtov, ale aj na nákup štýlového oblečenia a plaviek. A ako sa pripravujú páni? Viac ako na seba myslia na svojho tátoša. Mužovi by na dovolenku stačilo zbaliť plavky, tričko a šortky, ale bez vhodne pripraveného vozidla či kvalitných pneumatík by sa ani nepohol. Základom je upraviť interiér tak, aby ste sa v ňom aj počas dlhšej jazdy cítili príjemne. Ak bežne veľa času nevenujete jeho čisteniu, pred dovolenkou si vytvorte záväzok. Iba v čistom aute to vonia. Myslite na prístrojovú dosku, sklá a zrkadlá, čalúnenie i kožu, vyčistite autokoberce či rohože, pričom pozornosť si zaslúži aj batožinový priestor, v ktorom skončí hromada kufrov. Vozidlo, samozrejme, umývame aj zvonka, pretože je našou vizitkou.

Technický stav vozidla a vaše letné pneumatiky

Nezabúdame ani na technický stav vozidla. Skontrolujeme stav bŕzd, doplníme olej, vodu v ostrekovačoch a pozrieme sa na dezén pneumatík. Ak spozorujete jeho opotrebovanie, pred odchodom na dovolenku si rýchlo objednajte nové letné pneumatiky, aby ste ich stihli vymeniť. Pokiaľ vyhovujú tie staré, skontrolujte tlak v nich, prípadne ich dofúkajte. Vaše autíčko čaká veľká výzva, okrem posádky ho čaká aj nálož v kufri, preto musí stáť pevne na zemi. S vedomím, že jazdíte na kvalitných pneumatikách, bude váš pocit z jazdy neprekonateľný.

Všetko, čo cestu spríjemní

Všetko vyupratované a voňavé? Teraz už len pripraviť do auta obľúbené CD či MP3, balík vreckoviek, skontrolovať lekárničku (ak nie je vhodná, kúpiť novú), pripraviť deku a cestovné vankúšiky pre tých, čo počas jazdy zaspia, príp. aktivity pre najmenších. Ak sa chystáte letné pneumatiky prevetrať dlhšie, majte poruke termosku s kávou či čajom a nejakú minerálku. Najväčším hladošom môžete pribaliť aj čosi pod zub. Cestovanie do cieľovej destinácie je niekedy poriadna otrava, no správne pripravení si ho viete užiť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *