Na poznávacom zájazde pookreje telo aj duch

Každý si predstavuje dovolenku inak, no v jednom sa zhodneme všetci – najlepšia dovolenka je tá, počas ktorej načerpáme dostatok síl až do tej nasledujúcej. Kto ešte neskúsil poznávacie zájazdy, mal by čím skôr túto chybu napraviť, pretože na svete aj u nás na Slovensku je toľko miest, ktoré si zaslúžia pozornosť, že si to za jednu dovolenku nestihnete overiť.

Spoznajte blízke i vzdialené časti sveta

Začnite pekne zľahka! Objednajte si taký poznávací zájazd, kde je toho menej na videnie a trochu viac priestoru na oddychovanie. Áno, aj na poznávacom zájazde sa dá dosýta užiť more a úžasné pláže. To by ani nebola dovolenka, keby ste výlety s odborným výkladom sprievodcu nemohli prestriedať s leňošením na pláži či spoznávaním mestečiek, v ktorých ste ubytovaní. Každý poznávací zájazd má svoj program, s ktorým sa bližšie oboznámite v rámci popisu zájazdu. Tí, ktorým relax a ničnerobenie veľa nehovorí, by sa mali pozerať po akčnejších dovolenkách, kde je každý deň naplánovaná návšteva iného miesta a relax na pláži či iné voľnočasové aktivity v mieste pobytu si viete užívať v poobedných alebo večerných hodinách. Vyberať si môžete aj na základe polohy rekreačných stredísk. Kto sa nebojí lietania a vzdialenejších krajín, určite si objedná letecký poznávací zájazd, no na dovolenku sa dá bez problémov vycestovať aj autobusom či vlastným autom.

Prečo vyraziť na poznávací zájazd so sprievodcom?

Je jasné, že miesta, kde sme prvýkrát, tak dobre nepoznáme, preto je viac ako vítané, keď nemusíme stále zvierať v ruke mapu, turistického sprievodcu alebo sa tamojších pýtať na cestu. Sprievodcovia cestovných kancelárií sú v rámci svojho poznávacieho zájazdu vyškolení tak, aby dokonale poznali lokalitu, do ktorej cestujú, dokázali vám povedať o histórii miesta a jeho zaujímavostiach, prípadne odporučiť to, čo si vedia ísť dovolenkári pozrieť aj bez odborného výkladu. Na poznávacom zájazde sa viete spoľahnúť na to, že sa dozviete aj to, čo sa v tlačených turistických sprievodcoch nepíše, alebo sa dostať na miesta, kam bežne turisti prístup nemajú. Z dovolenky sa teda nemusíte vrátiť len svieži či krásne opálení, ale aj plní dojmov z najznámejších historických pamiatok či prírodných scenérií.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *