Štýlové svietidlá nesmú chýbať ani v exteriéri

Zameriavame veľkú pozornosť na to, aby to u nás doma bolo dokonalé, premyslené do posledného detailu. Ale čo vonku? Aj okolie domu si zaslúži byť dizajnovo prepracované a vhodne osvetlené.

Osvetlenie domu a pozemku

Ak žijete v rodinnom dome, dáte nám za pravdu, že tu sa práce na dolaďovaní nikdy nekončia. Len čo je jeden projekt za vami, hneď sa púšťate do ďalšieho. Možností, ako zútulniť a vylepšiť priestory okolo nás, je tak veľa, že by bola škoda vzdať sa. Ako sa hovorí, cesta je cieľ, a tak mnohých to neustále špekulovanie baví oveľa viac ako okamih, keď si sadnú, zapozerajú sa naokolo a zrazu zistia, že nemajú čo robiť. Keď už v interiéri stojí na svojom čestnom mieste aj posledná dekorácia či stolová lampička, nastal čas zamerať sa na okolie domu. Prvoradé je určite osvetlenie, pretože nech sa pustíte do akéhokoľvek projektu, potrebujete naň dobre vidieť. Svietidlá budete potrebovať nielen pri vchodových dverách, ale aj v zadnej časti domu, pri plotoch, pri bráne, na garáži či priamo na chodníkoch. Možností, ako osvetliť pozemok, je množstvo, len si treba dobre premyslieť účelnosť jednotlivých exteriérových svietidiel. Menej je niekedy viac. Váš dvor nemusia vidieť až z vesmíru…

Svietidlá na balkóne i terase sú už bežné

Nemusíte sedieť len pri svite sviečky či solárnych LED svetielok. V širokej ponuke exteriérových svietidiel nájdete varianty vhodné aj na menší balkón alebo terasu. Počas dlhých letných večerov oceníte, ak si môžete vonku posedieť o trochu dlhšie. Pri plánovaní vonkajšieho osvetlenia je však dobré pozrieť sa na vec aj z pohľadu susedov. Navrhnite si svietidlá tak, aby jas z nich nesvietil priamo susedovi do spálne, vaše nočné vysedávanie na terase by ho mohlo rušiť. Čo sa týka štýlového vyhotovenia osvetlenia, tešiť sa môžete jednak z minimalistického dizajnu a jednoduchých tvarov svietidiel, a jednak na štýlovo vyhranené svietidlá, ktoré si tykajú napríklad so štýlom vintage. Všetky si trúfajú na to, aby sa exteriér vášho domova stal vašou druhou obývačkou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *