Aký je vzťah medzi vami a pneumatikami vášho auta?

pneumatiky

Dennodenný rytmus nám občas bráni zamyslieť sa nad tým, či si skutočne vážime to, čo máme. Kedy naposledy ste sa pozreli na stav pneumatík vášho vozidla? Dvakrát ročne, keď ich vymieňate, naozaj nestačí.

Bez dobrých pneumatík sa pohodlnej jazdy nedočkáte

To je pocit, keď netreba ísť ráno do dažďa pešo, ale môžeme sa kamkoľvek odviesť naším štvorkolesovým miláčikom. Luxus, akého sa mnohí nedočkajú, no tí, ktorí ho zažívajú, ho berú ako samozrejmosť. Až do chvíle, keď nad svojím vozidlom stratia kontrolu. Prestane brzdiť vtedy, keď mu dajú pokyn, i zo zaberania zákrut sa stane jeden akčný triler. Nehovoriac o hlučnosti pneumatík alebo vyššej spotrebe paliva, ktorá sa s ich poškodením spája. Kým nám vozidlo slúži dobre, ani nám nenapadne riešiť jeho stav. A pritom aj domácnosť priebežne upratujeme, maľujeme, navštevujeme lekárov, i keď nám práve nič nie je. Venujme podobnú starostlivosť aj pneumatikám nášho vozidla. Nestačí ich skontrolovať počas letného alebo zimného prezúvania. Dezén má mať vhodnú hrúbku, a ak je vozidlo často „naložené“ alebo sa chystáte na dovolenku, je potrebné skontrolovať v pneumatikách aj tlak.

Pneumatiky podľa vášho gusta

Svet pneumatík je taký rozsiahly, že by ste si sotva nenašli pneumatiky, ktoré by vám nevyhovovali kvalitou alebo cenou. Úplne najľahšia cesta, ako si vybrať kvalitné a cenovo výhodné pneumatiky, vedie do online predajní, kde sa dá tovar usporiadať podľa obľúbenosti alebo najnižšej ceny. Veľkou pomôckou pri výbere vám budú i recenzie na pneumatiky od zákazníkov či nezávislé testy pneumatík. Letné, zimné, celoročné, na rôzne typy vozidiel, už si len na tie štyri roky vybrať správne. Dobrý vzťah k pneumatikám si vytvoríte vtedy, ak sa ich naučíte vhodne skladovať v čase ich nevyužívania a aj na cestách sa budete správať tak, aby pneumatiky trpeli čo najmenej (opatrná jazda po zničených cestách, neprechádzanie cez obrubníky a pod.).

Reklamný článok

FOTO: pexels.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *