Smart domácnosť ako realita súčasnej doby

smart-home

SMART HOME alebo inteligentná domácnosť. V minulosti vďačná téma sci-fi, dnes realita a neodmysliteľná súčasť našich domovov, kancelárií či priemyselných objektov. Technológie, ktoré robia váš život pohodlnejším a zároveň bezpečnejším. Je len otázkou času, kedy produkty smart domácnosti zaujmú svoje miesto aj u vás.

V smart domácnosti všetko pod palcom

Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že tieto moderné technológie nie sú pre každého. Opak je však pravda. Možno si ani neuvedomujete, že niektoré inteligentné riešenia už v domácnosti dávno máte a využívate. Taká regulácia kúrenia, automatické zavlažovanie či rôzne senzory pohybu sú vo vašich domovoch samozrejmosťou. Pod pojmom SMART domácnosť sa však skrýva oveľa viac. Zapnúť či vypnúť svetlo pomocou mobilného telefónu, v horúcom lete si cestou z práce na diaľku zapnúť klimatizáciu, to všetko dokážete len pomocou pár dotykov v mobile. Inteligentná domácnosť nie je len o tom, že vám pošle správu o poruche, jej špičkové technológie sú nastavené tak, aby túto udalosť dokázali zvrátiť alebo aspoň zastaviť.

Vďaka smart domácnosti šetríme energiou

Nie je to však len o pohodlí. Všetky tieto riešenia vám zároveň šetria aj energie. Rozumným využívaním tepla, svetla či vody vám SMART domácnosť dokáže znížiť náklady na energie o pomerne slušné sumy. Tieto potom môžete bez výčitiek použiť na zvýšenie bezpečnosti vašich príbytkov, samozrejme, v rámci inteligentnej domácnosti. Rozhodnúť sa môžete pre káblový alebo výhodnejší bezdrôtový systém. Ten sa zaobíde bez väčších stavebných zásahov a počiatočné náklady na inštaláciu sú neporovnateľne lacnejšie ako pri káblovom variante.

Teplo domova je v smart domácnosti na prvom mieste A aj keď pokrok sa zastaviť nedá a skôr či neskôr sa dostane pod kožu každému, je len na vás, do akej miery ste ochotní deliť sa s ním o miesto u vás doma. Každý si komfort predstavuje trochu inak, preto aj riešenia smart domácností sa od seba odlišujú. Základom každého projektu však je, aby obyvatelia domova pocítili to pravé „teplo domova“ a bezpečie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *