Pri výbere nábytku do domácnosti buďte originálni

nabytok

Niet milšej úlohy, ako sa pustiť do zariaďovania domácnosti. Mnohí si nesú predstavu o novom bývaní v hlave mnohé roky, kým ju konečne zrealizujú. No keď príde ten moment, je len ťažké natrafiť na vysnené kusy nábytku alebo u návštev vyvolať ovácie.

Zabudnite na konvencie, nábytok má tešiť vás

Tradičná domácnosť je zariadená tak, ako to bolo bežné aj pred desiatkami rokov – na chodbe alebo v predsieni nájdete veľkú predsieňovú zostavu, vešiak na kabáty a zrkadlo, v kuchyni zasa klasickú kuchynskú linku s dolnými a hornými skrinkami, v obývačke nábytok ťahajúci pozdĺž celej steny a v spálňach klasickú manželskú posteľ s dvoma nočnými stolíkmi. Nie je na tom nič zlé, len tomu chýba nápad. Naozaj potrebujete predsieňovú zostavu a veľkú obývaciu stenu? Možno ste si uvedomili, že nevyužívate ani nočné stolíky a len sa o ne zbytočne oškierate. To je ten moment, keď si poviete, že vy to pri zariaďovaní domácnosti spravíte inak a vyberiete si moderný a funkčný nábytok na mieru.

V každej izbe zaujímavý nábytok

Ako oživiť predsieň či nudnú detskú izbu alebo vytvoriť z obývačky nádhernú spoločenskú miestnosť? Jednoducho treba staviť na praktické kúsky nábytku. Predsieni pristane lavica na sedenie s úložným priestorom, ale i elegantná komoda či odkladací stolík s vázou. Čím viac kabátov a topánok je v predsieni na očiach, tým chaotickejšie nám pripadá, takže je dobré všetko ukryť do skrine či šatníka.

Detské a študentské izby osviežite viacfarebným nábytkom, sedacími vakmi či dokonca hojdacími kreslami, no nezabúdajte ani na dostatok úložného priestoru – na školské potreby, oblečenie a všetky tajomstvá. Za zváženie stoja i postele s výsuvnými lôžkami, pre súrodencov či kamarátov.

I nábytok do obývačky sa dá vybrať tak, aby všetkým vyrazil dych. Stačí nudnú jednofarebnú sedačku doplniť o vzorované či farebne výraznékreslo alebo si v obývačke vytvoriť kútik na čítanie a popíjanie kávy (poslúži štýlová leňoška, taburetka, regál na knihy), a bude z nej celkom iná miestnosť. Veľké obývacie steny či konferenčné stolíky sú zberače prachu, vo väčšine prípadov postačí komoda pod TV, príručný stolík, prípadne efektná vitrína na poháre.

A čo naše spálne? Pravda je taká, že sa tam chodíme skutočne len vyspať, takže ak je spálňa štedrá na priestor, práve ju by sme mali využiť na odkladanie všetkých nevyhnutností v domácnosti. Či to bude sezónne oblečenie, bytový textil, alebo domáce potreby, všetko sa dá skryť v priestrannej šatníkovej skrini, prípadne i v komodách. Imidž spálne podtrhnete nielen moderným nábytkom, ale aj prikrývkou na posteli a vhodným osvetlením.

Nech budú vaše rozhodovanie pri výbere nábytku ovplyvňovať jeho rozmery, farba či materiálové prevedenie, myslite predovšetkým na to, aby bol nábytok nadčasový a prispôsobil sa imidžu domácnosti a vášmu stále sa meniacemu vkusu aj o pár rokov.

Reklamný článok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *