Mať tri deti je nový trend

rodina

Verte-neverte, ale doba sa natoľko zmenila, že už ľudí netrápia predsudky voči rodinám, ktoré sa aj v týchto ťažkých časoch rozhodli založiť si veľkú rodinu a vychovávať spolu minimálne tri ratolesti. Stáva sa z toho nový trend. Prečo?

Tri je viac ako dve

Hoci toto logické konštatovanie vám nič nové nepovie, ale treba uznať, že tri deti znamenajú trikrát viac radosti a zážitkov. Starosti sa časom pominú a prídu tie školácke a pubertiacke, až napokon v dôchodkovom veku si plesnete po stehne a pomädlíte si ruky: „Už sa má o mňa kto postarať na staré kolená.“ . Mať tri deti je istota, že neostanete nikdy sami. Zároveň si môžete byť istí, že čím je súrodencov viac, o to skôr pochopia, že sa im bude lepšie žiť na tomto svete, keď si budú aj oni navzájom pomáhať.

Vašou úlohou je naučiť ich to

Bude to úplne automatické. Veľmi rýchlo pochopia, že sa treba vedieť deliť o hračky, o sladkosti, o dobré miesto na kolotoči a o pozornosť mamičky. Vzdor príde, ale je to normálne. Láskyplne im neustále vysvetľujte a zhovárajte sa s nimi o tom, aké dôležité je tolerovať ostatných a rešpektovať priania rodičov. Tieto vzory správania, ktoré nadobudnú, sa nikde inde nenaučia. Vzájomná pomoc, podpora, ale zároveň aj súdržnosť a spolupatričnosť (hoci aj pri vymýšľaní a neplechách) ich pripravia do života lepšie než rozhýčkaných jedináčikov, ktorí zakaždým dostanú po vôli.

Nebude to také ľahké…

Rozhodnúť sa pre tretie dieťa je veľký a nenávratný krok, s ktorým musia súhlasiť obaja partneri. Isteže, občas sa zadarí a ani neviete ako, ale práve v tom spočíva tá rozmanitosť života a jeho dary. Finančne to zvládnete, veď vám predsa ostalo množstvo vecí po dvoch starších deťoch. Budete skúsenejší a oveľa trpezlivejší ako kedykoľvek predtým. Zvládnete to s oveľa väčším prehľadom a bez stresu. A čo je najlepšie – budete mať predsa minimálne dvoch malých pomocníkov, ktorí vám s radosťou budú zahadzovať použité plienky.

FOTO: pexels.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *