Investovanie do tehotenskej kozmetiky nie je zbytočné

tehotná žena

Nie je prvorodička ako prvorodička. Kým jedna dokáže vykúpiť celú predajňu s detským a tehotenským sortimentom, druhá dvakrát zváži, čo je skutočne dôležité si pre materstvo pripraviť, prípadne sa pri prvom tehotenstve poučí a pri druhom je už rozumnejšia. Obe sa však zhodnú na tom, že tehotenská kozmetika vo výbave mamičky nesmie chýbať.

Tehotenská kozmetika nielen pre tehotné

Pokojne by sa mohla volať aj materská kozmetika, pretože je využívajú budúce aj novopečené mamičky. Skrášľovacie rituály každej ženy sú takmer identické – okrem starostlivosti o pleť nezabúdajú ani na krásu pokožky svojho tela. Chcú sa tak vyhnúť suchej, citlivej a popraskanej pokožke, ale rozhodne aj nepekným striám či celulitíde. Naša pokožka sa totiž nenaťahuje len vplyvom tehotenstva, ale aj pri nesprávnom stravovaní, hormonálnych zmenách či nedostatku pohybu. Správna kozmetika a masáž však dokáže predísť nepekným prvkom na pokožke. Nastávajúce mamičky a mamičky po pôrode by mali starostlivosti o pokožku venovať ešte viac času, pokojne aj niekoľkokrát denne, ak to situácia umožní. Masáž lýtok, stehien, zadočka, bruška, ale aj prsníkov či ramien pomôže k uvoľneniu, rozprúdeniu krvi, ale takisto uchová vzhľad pokožky dlhodobo mladistvý a krásny, nech má za sebou hocikoľko pôrodov.

Tehotenské krémy a oleje rozmaznajú telo

Najlepšia kozmetika je tá, ktorá je zhotovená na prírodnej báze. Nikto nechce telo dopovať zbytočnými chemikáliami, zvlášť ak nosí pod srdcom nový život. Prírodná kozmetika pre mamičky využíva liečivú moc prírody, no pritom pošteklí aj čuchové bunky. Pri jej aplikovaní sa vzduchom vznáša nádherná vôňa a proces si neužijú len masírované miesta, ale aj pokožka rúk, ktorá potom ostane nádherne vláčna. Ak do masáže zapojíte aj svojho partnera, výsledok môže byť celkom romantický. Masírovať zväčšujúce sa bruško partnerky mnohým budúcim oteckom prináša radosť. Medzi tehotenskou kozmetikou sa objavujú telové krémy, maslá i oleje na rôzne partie tela, i tie intímne. Veď práve tie čaká po pôrode najväčšia zmena, no pravidelnou hydratáciou môže byť aj sotva badateľná. Každá mamička by sa mala patrične starať o svoje telo, prejde veľkými zmenami a je úžasné, čo všetko dokáže, preto sa mu treba dobre odvďačiť.

Reklamný článok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *