Bez vhodného osvetlenia nevykúzlite správnu atmosféru

svietidlá

Už ste sa pristihli pri myšlienke, aké je to v práci alebo doma niekedy ponuré a bez života? Najviac si to uvedomujeme práve na jeseň a v zime, keď sa svetlo vonku prakticky nemení – ráno tma, cez deň tma a večer ešte väčšia tma. Náladové osvetlenie vás však vytiahne z depresií.

Ako si doma alebo v práci navrhnúť osvetlenie

Máme dve možnosti – alebo stavíme na svoj dobrý vkus a vyberieme si svietidlo, ktoré bude zaručene skvelé, alebo sa spoľahneme na profesionálov, ktorí vedia, aké miestnosti a činnosti potrebujú väčšiu dávku umelého svetla. Týka sa to počtu svetelných zdrojov, ich sily či sfarbenia (teplá a studená biela, farebné LED pásy a pod.). Ak vám však interiérový dizajn hovorí aspoň čosi, nebude problém si k základným zdrojom osvetlenia dokúpiť aj doplnkové, ktoré už len treba nainštalovať na tie správne miesta. Vídať ich pri obľúbenom kresle, v rohu sedačky, pri policiach s knihami, pri televízore, pri pracovnom stole, v jedálenskom kútiku či nad pracovnou doskou v kuchyni. Keď na vás najbližšie doľahnú pochmúrne nálady, stačí si zapnúť doplnkovú lampičku, a hoci práve na nič nepotrebujete lepšie vidieť, zázrak sa stane aspoň s vaším nastavením.

Svietidlá s výpovednou hodnotou

Vybrať si svietidlá do domácnosti nie je žiadna veda, ak si však potrpíte na tom, aby i obyčajná lampa vypovedala o vašom dobrom vkuse a estetickom cítení, tu si už treba dať záležať. Na naše nálady totiž nevplýva iba žiara vychádzajúca z osvetlenia, ale aj jeho imidž. Lampy extra moderné s lesklými plochami, lampy vo vidieckom či industriálnom štýle, minimalistické druhy osvetlenia… Toto všetko vám zamotá hlavu v showroome Svietidiel Casca v Bratislave. Základom je vytvoriť si jasnú predstavu o farebnom a štýlovom ladení domácnosti, potom už len ísť za nosom… Alebo priamo za odborníkom na svietidlá. Veď lampy v domácnosti nemeníme tak často, tak nech už za to stoja! Hoci si za osvetlenie priplatíme, bude nám robiť radosť a reprezentovať náš dobrý vkus dlhé roky.

Reklamný článok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *