Trápia vás suché vlasy?

suché vlasy

O svoje vlasy sa ukážkovo staráte a napriek tomu nechápete, prečo vyzerajú tak zničene a sucho? Snažíte sa dodržiavať intenzitu ich umývania a obmedzujete fény i žehličky, no stále to nie je ono? Prečo je vaša „hriva“ stále taká tvrdá a nepoddajná?

Môže za to tvrdá voda, ale aj nedostatok tekutín

Na vine je voda. Netreba sa ani čudovať, veď dnešná mestská voda je plná chlóru, preto sa hovorí, že je tvrdá. Žiaľ, táto vlastnosť sa potom prenáša aj na naše vlasy. Darmo sa snažíme ustrážiť si intervaly medzi umytiami. Ak je raz kvalita vody zlá, nečakajme od nej nič dobré. Automaticky sa naša pokožka vysušuje. Namiesto toho, aby mala táto životodarná tekutina prospech, spôsobuje nám nepríjemnosti. Nehovoriac o možných kožných ochoreniach alebo problémoch s lupinami, ktorých sa pri tvrdej vode zrejme nezbavíme.

Dôležitý je aj pitný režim. Stupeň kvality vody je v norme, ale vlasy sú suché a bez života? Potom zrejme prijímate málo tekutín. Dospelý človek by mal vypiť aspoň 1,5 l denne. Čím viac vody totiž prijímate, o to lepšie aj vyzeráte. Odzrkadlí sa to na vašej pleti, celom stave pokožky a samozrejme na vlasoch.

Ďalší faktor, pre ktorý sa našim vlasom nedarí, je aj stres

Či už si ho uvedomujete alebo si ho nepripúšťate, ale stres je bežnou súčasťou vášho života. Stačí, že toho máte veľa na pleciach alebo „ste na všetky strany“ a telo to pocíti. Zrazu sa začnú diať zvláštne veci – vlasy začnú buď vypadávať, šedivieť alebo sa vysušia. Končeky sa začnú lámať, vlasy stvrdnú, stratia lesk, elasticitu a prirodzenú jemnosť.

Regenerujte

Regenerujte nielen vlasy, ale aj telo a myseľ. Ak vnímate stres vo svojom živote, snažte sa obrátiť ho opačným smerom. Vy sa radšej vydajte cestou, na ktorej sa cítite príjemne. Pobyt v prírode a dobrá spoločnosť prospieva každému.

Na suché vlasy sa odporúča používať namiesto kefy hrebeň. Ten totiž dokáže vlasy rozčesať oveľa lepšie a efektívnejšie a nedoláme ich pri tom. Pri tvrdej vode vám nepomôže kvalitný šampón ani „kilo“ výživnej masky. Raz do týždňa si však doprajte zábal z olivového oleja alebo medu.

FOTO: pexels.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *