Kvalitné svietidlá v kuchyni – radosť variť

Môj dom, môj hrad, no kráľovstvom väčšiny gazdiniek je nepochybne kuchyňa. Na tento priestor má každá žena svoje špecifické nároky. A práve svietidlá do kuchyne musia spĺňať nielen prísne estetické kritériá domácej panej, ale musia byť hlavne účelné a efektívne. Osvietiť každý centimeter pracovnej plochy, raňajkový pult, ostrovček alebo veľký jedálenský stôl tak, aby priestor ako celok pôsobil vkusne a zladene, je úloha, s ktorou sa musí popasovať každý, či už pri zariaďovaní novej, alebo len modernizácii pôvodnej kuchyne.

Pri výbere svietidiel do kuchyne sa inšpirujme v showroomoch

Nie každý má takú predstavivosť, že si podľa obrázkov a fotiek dokáže predstaviť celkový dizajn rozmiestnenia svietidiel. Každá lampa či luster pôsobí v priestore iným dojmom, má iný rozptyl svetla a inak ho odráža do svojho okolia. Nič z toho sa nedá vyčítať ani z tých najdokonalejších záberov v počítači. Práve preto nie je na škodu zvážiť pri výbere viacerých druhov osvetlenia do jednej miestnosti osobnú návštevu predajne alebo špeciálnych showroomov. Tu má zákazník jedinečnú možnosť vidieť naživo konkrétne svietidlo do svojej kuchyne tak, ako v skutočnosti vyzerá, ale hlavne to, ako svieti. Všetci predsa potrebujeme vidieť na to, čo varíme, a aj jedlo ochutnávame najprv očami, preto si naň treba za jedálenským stolom dokonale posvietiť.

Kuchynské svietidlá s ohľadom na naše potreby

Často sa stáva, že pri zariaďovaní či rekonštrukciách už nezostane na doplnky alebo svietidlá dostatok financií. V niektorých miestnostiach to až taký veľký problém nie je, no v kuchyni by sa na kvalitnom osvetlení šetriť nemalo. Práve kuchyňa je tá miestnosť v dome, kde svoj deň pri rannej káve začíname a kde ho ako rodina večer pri jednom stole aj končíme. Preto je dôležité, aby bol jedálenský stôl či raňajkový pult nasvietený svetlom, ktoré nás po noci nenásilným spôsobom prebudí a pozitívne naladí do nového dňa.

A aj keď každý nie je rodený dizajnér a niekto možno ani sám nevie, ako si svoju kuchyňu predstavuje, sú tu odborníci v casca.sk, ktorých rady, služby a nápady môžeme pri plánovaní osvetlenia do kuchyne naplno využiť a odmeniť seba a svoju rodinu nádhernou, svetlom zaliatou kuchyňou. 

Reklamný článok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *