Používate svoju maskaru správne?

maskara

Rady sa páčime, a preto skúšame možné aj nemožné, aby sme čo najviac upútali pozornosť, samozrejme – v tom pozitívnom smere. Jednoduché líčenie, ale aj to výrazné si vyžaduje okrem denného praktizovania svoje zásady.

Zvýrazní pohľad

Jedna vec je krása a tá druhá zdravie. Niekedy sa totiž jedno deje na úkor toho druhého. Vždy však existuje zlatá stredná cesta. Možno ste si mysleli, že nanášanie maskary a jej používanie nie je žiadna veda, ale aj táto metóda skrášľovania má svoje nepísané pravidlá.

Maskara je geniálny „vynález“, ktorý za pár sekúnd docieli, že naše oči vyzerajú väčšie. Takýto pohľad je najmä pre pánov neodolateľný. Muži milujú krásne oči a ak ste si mysleli, že hodnotia ženy iba podľa telesných proporcií, pravda nie je úplná. Pamätajú si nás podľa ich farby a celkového (sexi) vyžarovania. Sú bránou do našej duše, ktorú sa chystajú oblapiť.

Na trhu existujú rozličné druhy maskár. Odlišujú sa od seba cenou, značkou, zložením, farbou a základ tvorí hrebienok alebo kefka, pomocou ktorej sa farba na mihalnice nanáša. Tá spôsobí, že sa oko opticky zväčší, riasy sa zvýraznia a celá tvár sa nám akosi rozžiari. Niektoré ženy tvrdia, že bez maskary vyzerajú akoby boli choré. Zvykli sme si totiž na tento „umelý“ trend.

Pozor na baktérie

Či už si nanášate maskaru pravidelne, alebo skôr príležitostne, mali by ste sa oboznámiť s faktom, že je potrebné ju každé dva až štyri mesiace vymieňať. Bez ohľadu na to, či sa v nej ešte nachádza farba. Na našich mihalniciach sa nachádza množstvo baktérií, ktoré riasy zachytávajú. Koniec koncov – je to ich hlavná funkcia. Chránia oko pred nepriaznivými a rušivými vplyvmi. Nanášaním farby sa baktérie zachytávajú na kefke maskary a parádne sa konzervujú do malej nádobky. Tam sa vedia množiť, prebývať a zdokonaľovať svoje sily.

Zakaždým, keď si oči „namaľujeme“, nanášame si na mihalnice aj kúsky týchto neviditeľných neprajníkov. Preto sa vám niekedy stáva, že máte oči začervenané, štípu vás alebo vás pália. Je absolútne nevhodné požičiavať si maskary medzi sebou. Riskujete zápal rohovky a tzv. jačmeň.

Po každom skončenom dni si oči poriadne odlíčte a ošetrite potrebnou kozmetikou.

FOTO: pexels.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *