Tento zdravotný a estetický problém trápi rovnako ženy ako aj mužov. Dokonca už v mladom veku sa začína pokožka chodidiel prejavovať. Pokiaľ nezakročíte okamžite, riskujete nevzhľadné i boľavé poškodenie nôh.
Prečo sa stále vysušia?
Poznáte to – pár dní po sebe poctivo každý večer krémujete a potom si dáte tri dni pauzu a už je pokožka chodidiel suchá až sa belie. Ako je to vôbec možné, že hydratácia na týchto miestach vydrží tak krátko? Potrebujem azda lepší hydratačný krém?
Odpovede na tieto často kladené otázky sú úplne jednoduché až samozrejmé. Vždy sa prvé vysuší to, čo neobsahuje vodu. A tak je to aj s naším telom. Pokiaľ teda dbáme o dostatočný prísun tekutín, nielen sa cítime lepšie, ale aj lepšie vyzeráme. V prvom rade naša pleť a s ňou aj pokožka celého tela. Možno ste nevedeli, že chodidlá nemajú žiadne mazové žľazy a teda nič, čo by ich mohlo prirodzene hydratovať. V praxi to znamená, že budú vždy suché a je iba na nás, ako sa o ne postaráme.
Kam s týmto problémom zájsť?
Ak sa už nachádzate vo fáze naozaj poškodených a nevzhľadných chodidiel, ktoré navyše aj krvácajú a sú bolestivé, na počudovanie nechoďte za kožným lekárom, ale rovno za dobrou pedikérkou. Dobrý pedikér je totiž odborník, ktorý presne vie, čo musí urobiť, aby ste si opäť sebavedome obuli svoje obľúbené sandálky.
Ako sa dá vyhnúť popraskaným chodidlám?
Dodržiavajte pitný režim. Veľmi vám pomôže desaťminútový kúpeľ v citrónovej šťave alebo v octovej vode. Po tejto kúre si chodidlá poriadne vyšúchajte s pemzou a na noc aplikujte kvalitný hydratačný krém, ktorý sa najlepšie vstrebe, ak si natiahnete hrubé ponožky. Podľa odborníkov sú najideálnejšou voľbou detské krémy. Môžete vyskúšať aj vazelínu alebo glycerín a úplný „top“ je kokosový olej, ktorého účinky pocítite a uvidíte do dvoch týždňov.
FOTO: pexels.com