Útulný jedálenský nábytok môže byť efektný aj v malom byte

jedálenský nábytok

V rodinných domoch je normálne, že sa domáci môžu pochváliť veľkou kuchyňou, ktorá najčastejšie býva spojená spolu s jedálenskou časťou, kde sa stoluje. Štedré priestory im dovoľujú pohrať sa s farbami i veľkosťami. Čo však v malých bytoch, kde sa sotva vieme obracať za sporákom?

Aj menšie kuchyne vedia podať posolstvo

Stačí, ak ich zariaďovanie prenecháte svojej fantázii a dobrému vkusu. Do kuchyne sa najviac hodí prvok dreva. Práve to dokáže okamžite zútulniť akýkoľvek priestor. Keď sa povie „drevo“, máme na mysli to ozajstné, napríklad masívnu borovicu. Lakovaná aj morená vyzerá naozaj nadčasovo a veľmi prírodne. Priestor vonia lesom a nie drevotrieskou a akýmsi lepidlom. Jedálenský nábytok v tomto prevedení pohostí nielen vás, ale všetkých vašich najdrahších, ktorí vás poctia svojou návštevou.

Výber jedálenského nábytku nepodceňujte

Renovujete kuchyňu? K novej kuchynskej linke neodmysliteľne patrí aj nová jedálenská zostava stola a stoličiek. Tí, ktorí bývate v panelákoch, nemusíte hádzať flintu do žita. Vaša kuchyňa sa môže stať vašou najobľúbenejšou miestnosťou v byte. Stačí si to tak iba zariadiť. Netypické čalúnené stoličky, ktoré pripomínajú obývačkové kreslá sú možnosťou, ktorá vašu kuchyňu povýši nad niečo viac, ako len na priestor, kde sa varí a kde sa skratka „musíte“ zdržiavať. Teraz tam budete ešte radšej tráviť svoj cenný čas.

Rohové kožené lavice vyzerajú luxusne a ponúkajú veľa miest na sedenie

Ďalšou skvelou možnosťou, ako svoju kuchyňu ozvláštnite, je výber rohovej súpravy so stolom a jednou lavicou. Je to neobyčajné, nevšedné a ušetríte naozaj veľa miesta. Umiestnením veľkého obrazu ponad súpravu, bude stolovanie jedna radosť. Cíťte sa výnimočne a doprajte svojej kuchyni šarm. Aj tu sa môžete cítiť príjemne a doslova ako v obývačke. Výber toho správneho koberca bude už len zlatý klinec. Čo na tom, že kuchyňa sa považuje za miestnosť, kde sa nazbiera najviac nečistôt a omrviniek? Pokojne voľte extravaganciu a nemyslite na zložité upratovanie a náročnú údržbu. Vystúpte z radu a vaša kuchyňa bude ako vzor z katalógu o bývaní.

FOTO: pexels.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *