Posteľ i nábytok do izby si má dieťa vybrať samo

detský nábytok

Rodičia si na svojich deťoch často plnia svoje sny, a inak to nie je ani pri zariaďovaní detskej izby. Voľba nábytku či detskej postele by však v prvom rade mala byť závislá od predstáv dieťaťa.

Nábytok, ktorý padne dieťaťu do oka

Pamätáte sa, koľko času ste ako deti trávili vo svojej detskej izbe vy a čo všetko ste tam robili? Pravda je, že mnohí sme z izby často ani nevytiahli päty. Súkromný pozemok. Vstup na vlastné nebezpečenstvo. A ďalšie podobné nápisy zvykli zdobiť aj dvere našich rovesníkov. V detskej izbe sme boli pánmi svojho času. Keď sme zakričali: „Ešte päť minút, mami!“, bola to celá večnosť, a keď sme niečo potrebovali rýchlo zašiť, presne sme vedeli, ktoré zákutia v nábytku sú pre druhých neviditeľné. Nik nevedel hračky tak dokonale rozhádzať, no rovnako ani tak skvelo upratať, chcelo to len systém. Detská izba toho s nami mnoho zažila, milovali sme ju preto najviac zo všetkých častí domu (s výnimkou kuchyne, lebo tam sa pripravovali sladučké palacinky!). Nielen sme sa v nej hrali, ale aj pracovali na rozvoji našej osobnosti či zbierali sily do nového dňa. Keďže sa nám s našou detskou izbou spája toľko pekných spomienok, mali by sme sa postarať o to, aby sa v nej vďaka nábytku či dobre zvolenej detskej posteli cítili perfektne aj naši drobci, najmenší, ale i tí, ktorí práve začali trieskať dverami. Širší výber nábytku teda vykonajte vy, no potom nech sa zo svojej dôležitej funkcie raduje vaše dieťa. O to vrúcnejší vzťah si k nábytku a detskej izbe vytvorí.

Detská posteľ nemusí byť detská

Aké veľké je dieťa, ktorému zariaďujete izbu novým nábytkom? Ak je to batoľa, to vám pri výbere veľmi nepomôže, teda nábytok, ako i detskú postieľku bez výčitiek vyberte podľa seba. No ak je dieťatko už väčšie, zaslúži si rozhodnúť, na akej posteli bude spať. Detské postele sa vyrábajú v rozmanitých veľkostiach a tvaroch, môžete si teda vybrať nižšiu posteľ s obrázkami v tvare autíčka či hradu, ale aj klasickú posteľ so zábranou, ktorá poslúži ešte aj vášmu „puberťákovi“. Všetko závisí od toho, ako často si prajete nábytok v detskej izbe meniť. Praktické regály predsa najprv poslúžia rovnako dobre na odkladanie hračiek ako neskôr na odkladanie kníh.

Univerzálne detské postele

Detské postele nemusia slúžiť len na spanie, cez deň sa môžu tváriť ako pohodlné pohovky a vďaka praktickým policiam po bokoch postele poskytnú útočisko mnohým predmetom. Ak je v izbe súrodencov viac a rozmery sú neúprosné, na trhu nájdete aj také detské postele, ktoré obsahujú výsuvné lôžko. Je to ideálne, aj pokiaľ sa u vás doma často odohrávajú kamarátske „prespávačky“ a pyžamové párty. K nábytku do detskej izby neodmysliteľne patrí písací stolík, ergonomicky tvarovaná stolička, ale napríklad i pohodlný sedací vak. Už len nájsť farby, ktoré budú oči tešiť dlhší čas, a čarovnú formulku, vďaka ktorej sa izba sama uprace.

Reklamný článok

FOTO: pexels.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *