Kvapka jódu pre zdravie

jód losos

Nik z nás sa nezamýšľa o význame jódu a o jeho účinkoch na zdravie. Spája sa nám hlavne so štítnou žľazou alebo ho poznajú nastávajúce mamičky počas tehotenstva. Keď máme jeho deficit, cítime sa unavení, predčasne starneme a na rad prichádza množstvo ďalších zdravotných problémov.

Jód vás nakopne do života

Ak máte pocit, že s vami niečo nie je v poriadku a necítite sa celkom „vo svojej koži“, na príčine nemusí byť len typický problém – anémia. Hoci nedostatok železa spôsobuje podobné symptómy, s jódom nič nepokazíte. Rozhodne však neodkladajte návštevu u lekára. Nielen zmena životného štýlu, viac pohybu, oddychu a pestrá vyvážená strava sú kľúčom ku zdraviu.

Ľudia sú dnes vystavení veľkému stresu a náporu ťažkých úloh. Musia zvládať svoje zamestnanie a osobný život, ktorý veľakrát pripomína skôr drámu ako príjemný román. Toto všetko sa časom prejaví. Najskôr nám začnú vypadávať vlasy, vysuší sa pokožka, začnú sa lámať nechty, priberáme alebo rapídne chudneme, pribudnú choroby a poruchy imunity. Riešenie? Jód!

Nachádza sa v morských rybách, ale aj v roztokoch

Nie každý obľubuje stredomorskú stravu. Najmä Slováci sa radšej prikláňajú k vnútrozemským potravinám. Nedáme dopustiť na údeniny a domáci čerstvý chlieb. Aj keď berieme do úvahy dôležitosť vitamínov a významných prvkov zastúpených v ovocí a v zelenine, stále nám chýba pevná vôľa. Jód sa nachádza najmä v makrele, v lososovi alebo morských riasach, no postačí vám aj vo forme tabliet alebo roztoku.

Výborný pri angíne

Angína je veľmi nepríjemné a bolestivé ochorenie. V minulosti sa okrem prírodných antibiotík (cesnak) používal práve jód – na preliečenie zápalov, vírusov a baktérií. Jód bol dobrý na všetko. Dnes napomáha pri rakovine, autizme, strate imunity, pri ženských problémoch, počas tehotenstva. Podporuje pamäť a sústredenie. Detoxikuje organizmus a stará sa o správne fungovanie štítnej žľazy. Kto užíva jód aj preventívne, má postarané o dlhý a zdravý život.

FOTO: pexels.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *