Chrápanie predstavuje riziko. Koronavírus je počas spánku nebezpečnejší, varujú vedci

Počas spánku sa riziko prieniku vírusov hlbšie do dýchacích ciest zväčšuje. Vedci upozorňujú, že medzi nebezpečné faktory patrí aj obyčajné chrápanie. Ako je to možné?

Podľa štatistík sa chrápanie prejavuje približne u každého štvrtého človeka. Ide teda o bežný a rozšírený jav. Prináša však so sebou aj komplikácie, ktoré môžu vážne ohroziť zdravie. Tento známy jav vzniká v horných dýchacích cestách. Počas spánku sa vzduch, ktorý dýchame, pohybuje kvôli obmedzenej priechodnosti rýchlejšie. Tlak v krku sa zvýši a dochádza k vibrovaniu mäkkého podnebia.

Účinnú ochranu vo dne i v noci vám dodá Virostop sprej

Riziko väčších komplikácii po nákaze

Nádcha, alergie, ale aj obezita. To sú faktory, ktoré zvyšujú pravdepodobnosť vzniku chrápania. Dôsledky pozorujeme napríklad v podobe zvýšeného krvného tlaku. Známe je však tiež riziko nebezpečnej náhlej cievnej mozgovej príhody.

Okrem týchto známych javov chrápanie prináša aj riziko zvýšenia komplikácií spôsobených nákazou koronavírusom SARS-CoV-2.

„Počas spánku, keď sa u ľudí objavuje chrápanie či zlé dýchanie, sa vírusy vdychované počas dňa dostávajú nižšie do dýchacích ciest. A práve tam spôsobuje koronavírus najväčšie komplikácie,“ vraví maďarský virológ a klinický mikrobiológ István Jankovics.

Chráňte sa aj počas spánku pomocou ústneho a nosového spreja VIROSTOP


Účinná
ochrana proti koronavírusu

Výskumný tím vedený Dr. Jankovicsom prostredníctvom štúdie in-vitro odhalil účinnosť sprejov VIROSTOP v rámci prevencie proti nákaze koronavírusom.

Ústne a nosové spreje po aplikovaní vytvárajú na slizniciach bariéru. Tá čiastočky vírusu zastaví už v horných dýchacích cestách a zabráni prechodu nebezpečných čiastočiek ďalej do organizmu. VIROSTOP takýmto spôsobom chráni nielen počas dňa, ale aj v spánku a je spoľahlivým pomocníkom v boji s baktériami a vírusmi.

Zastavte vírusy a baktérie. Siahnite po ústnom a nosovom spreji VIROSTOP

Za úspechom ústnych a nosových sprejov sa skrýva príroda. Najdôležitejšou zložkou je výťažok z rastliny Cistus krétsky (Cistus creticus). Ten okrem vytvorenia ochrannej bariéry baktérie a vírusy ničí a zlepšuje fungovanie imunitného systému.

„Odporúčame používať spreje aj pred spaním, čím sa odstráni riziko prechodu vírusu hlbšie do dýchacích ciest a chrápanie bude, aspoň z tohto pohľadu, oveľa menej rizikové,“ uzatvára Dr. Jankovics.

Viac informácií nájdete na sk.virostop.info

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *