Potrebujete odstrániť graffiti rýchlo a efektívne? Zverte ich do rúk profesionálom

odstraňovanie graffiti

Posprejované steny sú nočnou morou každého majiteľa budovy. Odstránenie grafitov nie je vždy jednoduché. Navyše nikde nie je napísané, že tam o pár dní nebudú znova. Je riešením použitie špeciálnych čistiacich postupov? Pomôže antigrafitový náter? Čítajte ďalej a dozviete sa.

Štruktúra materiálu je najdôležitejšia

Úspešnosť odstránenia grafitov je od 70 – 100%. Všetko stojí a padá na poréznosti steny. Vo všeobecnosti sa najťažšie odstraňujú grafity z brizolitu, betónu, marmolitu a podobného štruktúrovaného a savého materiálu.

Naopak najlepšie výsledky sa dajú dosiahnuť pri hladkých materiáloch ako brúsený kameň. Ten má teda miernu výhodu napríklad oproti brizolitu. Jeho výhoda je však zároveň nevýhodou. Kým savé materiály sa môžu kedykoľvek prebrúsiť alebo pretrieť novým náterom, tak pri kamennom povrchu prebrúsenie neprichádza do úvahy. Ak chcete zachovať krásu štruktúry materiálu je nevyhnutné dôkladné prečistenie s použitím profesionálneho vybavenia.

Čas sú peniaze. Doslova

Podľa zahraničných štúdií je najdôležitejší čas, kedy sa grafity odstránia. Ak ku čisteniu povrchu dôjde do 48 hodín od nastriekania farbou, je takmer 100% istota, že fasáda bude vyzerať ako predtým. Nie vždy máte čas a materiálne vybavenie riešiť znovu a znovu ďalší grafit na stene. Riešením pre vás môže byť antigraffitový náter. Je voľným okom neviditeľný a nemení farebnosť podkladu, na ktorý sa natrie. Jeho veľká výhoda tkvie v tom, že vytvára povrchový film, vďaka ktorému farba zo spreja neprenikne hlbšie do štruktúry materiálu. Potom už len stačí stenu umyť a grafity pekne „zlezú“ bez poškodenia steny.

V niektorých prípadoch je potrebné pristúpiť k premaľovaniu fasády novým náterom, najmä ak sú grafity dlhšie na stene a prípadne sú prekryté viaceré vrstvy.

Naša spoločnosť je pripravená poskytnúť svoje skúsenosti, špičkové  vybavenie a ľudský prístup k odstráneniu všetkých neželaných náterov na vašej stene. Dostanete profesionálne vyčistenú stenu od grafitov, nech sú na akomkoľvek podklade. Samozrejmosťou je možnosť ošetriť fasádu antigrafitovým náterom pre prípad, že ste pod permanentnými „útokmi“ sprejerov.

Kontaktujte nás a nechajte si vypracovať cenovú ponuku na mieru, ktorá sa upresní po obhliadke.

Reklamný článok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *