Na Oravu za históriou i turistikou

Je mnoho nádherných miest na Slovensku a bolo by na škodu neobjaviť ich rad-radom. Žiadny patriot by si nemal nechať ujsť zážitky, ktoré ponúka lokalita Orava. Obujte si turistické topánky a vydajte sa za krásnymi výhľadmi, novými vedomosťami a turistickým nadšením.

Orava má svoje lákadlá

Kto by si nechcel prezrieť na vlastné oči Oravskú priehradu? V letných mesiacoch sú v jej okolí k dispozícii rôzne rekreačné strediská a môžete si tu vyskúšať jazdu na vodných bicykloch, plavbu na jachte alebo na lodi i sa okúpať. V Hornej Lehote sa stretnete s pltníkmi, ktorí vám predvedú svoju ťažkú prácu a preplavia sa s vami po rieke Orava priamo pod Oravským hradom. Bol by hriech rovno nenavštíviť aj ten, veď sa o ňom šepká, že je najkrajší na Slovensku. Či Oravu navštívite v zime, alebo v lete, v Oraviciach si prídete na svoje. Je tu nielen kúpalisko, ale aj lyžiarske stredisko. Keď sa budete túlať pri Zuberci, neobíďte Múzeum oravskej dediny, jedinečný skanzen, ktorý vám predvedie typický život na dedine. Je otvorené celoročne. Dlhé letné večery si spríjemníte na Orave návštevou autokina v Námestove-Slanickej osade.

 V zimnom období si perfektne zalyžujete v Oravskej Polhore, v Sihelnom, Dolnom Kubíne, vo Vitanovej, v Brezovici i Krušetnici (tu sa nachádza aj obľúbené múzeum kávy). Milovníkov pamiatok zaujme kostol v Istebnom, praveká osada Mokrý Kút, drevený kostol v Leštinách alebo Oravská lesná železnica. Oravská Lesná ponúka jazdu psím záprahom a za pozretie stoja i jaskyne na Orave. Aj turisti si prídu na svoje. Lákavý je Roháčsky vodopád v Zuberci, Bobrovecké plieska, Jamnické plesá v Žiari či výstupy na známe slovenské kopce. Inšpirovali sme vás? Pobaľte sa na Oravu uchmatnúť si pár zážitkov.

Ubytujte sa na Orave a cestujte

Najlepší spôsob, ako si dovolenku kvalitne naplánovať, je najskôr si vybrať lokalitu a potom výhodné ubytovanie, ktoré nám bude vyhovovať po všetkých stránkach. Čo vziať do úvahy? Nie vždy zaváži cenová kategória ubytovní. Ak cestujeme s domácim zvieratkom, v hoteli nás pravdepodobne neprichýlia a tiež nie v každom penzióne sú zvieratá vítané. Dopredu sa dohodnite, či máte záujem o ubytovanie s kozubom, s výhľadom na hory, s raňajkami, polpenziou alebo plnou penziou. Dôležitá je tiež kapacita ubytovacieho zariadenia. Viacčlenná rodina sa občas musí zmieriť s prístelkami a menšou kvalitou ubytovania, aby mohli jej členovia tráviť dovolenku v jednej izbe/apartmáne.

Chystáte sa na Oravu? Na stránkach Fiemso nájdete ubytovateľov z danej lokality a vďaka prehľadnému filtru si ľahko nájdete ubytovanie so službami na mieru. Navyše komunikujete priamo s poskytovateľom ubytovania, a to znamená, že neplatíte žiadne ďalšie poplatky za sprostredkovanie, pretože rezerváciu a aj platbu za ubytovanie vykonáte priamo u majiteľa ubytovacieho zariadenia. Keď je všetko výhodne vybavené, nastal čas preskúmať Oravu!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *