Interiérové dvere sú funkčným bytovým doplnkom

Sú súčasťou každého domu, vďaka nim si jednotlivé priestory dokážu udržať intimitu a v neposlednom rade sú aj jedným z dizajnových prvkov našich interiérov. Aj takto by v skratke mohla znieť charakteristika interiérových dverí. A hoci sa za posledných niekoľko desaťročí ich dizajn pomerne výrazne zmenil, stále tvoria neoddeliteľnú súčasť našich interiérov.

Interiérové dvere kedysi a dnes

Generácia dnešných päťdesiatnikov si iste pamätá interiérové dvere z ich čias. Klasikou boli dva dekory s presklením alebo bez neho a určite neboli žiadnym dôvodom na susedskú závisť. Celá dedina ich totiž mala rovnaké. Dnes, po niekoľkých desaťročiach je situácia na trhu s interiérovými dverami diametrálne odlišná. Množstvo typov, materiálov, prevedení a farieb sa dokáže hravo prispôsobiť každému typu interiéru a tak ešte viac podtrhnúť jeho štýl a výsledný dizajn. Samozrejme, v hre stále zostávajú (alebo sa skôr do hry vracajú) aj originálne drevené stodolové dvere či veľkolepo spracované vchodové dvere. Z moderných materiálov si popredné priečky držia dvere laminátové, fóliované, ale o našu priazeň sa bijú aj dizajnovo zaujímavé celosklenené interiérové dvere. Široká ponuka tak nielen rozširuje obzory kupujúcich, ale im aj trochu zamotáva hlavy.

Laminátové, fóliované či drevené – zaujmú všetky

Áno, je naozaj ťažké si vybrať tie správne interiérové dvere pre svoj dom, byt či kanceláriu. Rozdiely v materiáloch, prevedeniach, ale aj dekoroch nás tak nútia byť dizajnérmi, architektmi a návrhármi svojich obytných priestorov. Zhrňme si teda aspoň v skratke základné typy materiálov. Laminátové dvere sú akousi zlatou strednou cestou pri výbere. Sú kvalitné a odolné, čo sa cení najmä v domácnostiach s malými deťmi, domácimi maznáčikmi, ale aj v komerčných a verejných priestoroch. Lacnejším, no o nič menej zaujímavejším typom sú fóliované dvere. Cenovo dostupnejšia alternatíva, ktorá však nestráca nič zo svojho vzhľadu a kvality.

Pre rustikálny štýl interiéru sú tu staré dobré drevené dvere, ktoré ani po mnohých rokoch nestratili na obľúbenosti a popularite. Možno si vyžadujú trochu viac starostlivosti ako laminátové alebo fóliované povrchy, každý milovník tohto dizajnu však vie, že za to stoja. A na záver treba spomenúť dvere najnovšej generácie – celosklenené. Ich ľahkosť, pôvab a variabilita dotvára najmä moderný, ba až minimalistický interiér, no vďaka svojej nevtieravej kráse sa skvele hodia takmer do každého domu či bytu.

Štýl našich domovov je tvorený zväčša zariadením a doplnkami. Netreba však zabúdať ani detaily, ktoré ho ešte viac dokážu zvýrazniť a podtrhnúť. A vhodne zladené interiérové dvere to iste dokážu!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *