Zariaďte si kuchyňu aj bez architekta

kuchyňa

Mnohí ľudia majú stres, keď majú zariadiť svoje bývanie. Sami však najlepšie viete, čo všetko potrebujete skladovať a koľko času môžete stráviť pri upratovaní domácnosti. Rovnako to platí aj pri zariaďovaní kuchyne.

Voľte nadčasovú kuchyňu

Páčia sa vám módne farby a materiály? Nuž, čo je moderné dnes, sa vám zajtra až tak páčiť nemusí. Preto sa neuponáhľajte ani pri výbere kuchynskej linky, pracovnej dosky či obkladov. Je vhodné, ak kuchyňa ladí so štýlom domácnosti. Architektonické výstrelky by boli viac na škodu ako úžitok. Vyhnite sa príliš extravagantným farbám a stavte na odtiene, ktoré budú moderné vždy – napr. biela, béžová, hnedá alebo sivá. Ak by ste však predsa len chceli upútať pozornosť či vniesť do elegantných farieb kuchyne trocha výstrednosti, výrazné farby sa môžu v detailoch objaviť na kuchynskom obklade či dokonca na kuchynských dekoráciách a textile. Podľa nálady môžete meniť záclony, obrusy, utierky i návleky na stoličkách. Preto je vhodné, ak pri zariaďovaní kuchyne siahnete po neutrálnych farbách dvierok.

Sektorová kuchynská linka alebo komplet?

To, pre aký typ kuchynskej linky sa rozhodnete, závisí od veľkosti a tvaru vašej kuchyne. Možno medzi kuchynskými kompletmi neobjavíte vhodný rozmer alebo budete potrebovať ešte extra úložný priestor, pretože ho linka neposkytuje dostatok. Len preto si ale nemusíte volať architekta či stolára, ktorý vám vyrobí kuchynskú linku na mieru. Oveľa výhodnejšie je siahnuť po sektorových zostavách do kuchýň, ktoré ponúkajú široké možnosti, ako si zariadiť kuchyňu snov. Na výber máte z rôznych typov skriniek, zásuviek, dokonca si zvolíte ideálny rozmer. Ľahko si vytvoríte aj kuchyňu v tvare L. Medzi nábytkom sa, pochopiteľne, vyskytujú aj skrinky vhodné na vstavané spotrebiče.

Ako si zariadiť kuchyňu prakticky

A ešte je tu otázka praktickosti. Potrebujete vo svojej novej kuchyni viac dolných skriniek alebo radšej priestranné zásuvky s organizérmi? Do nich môžete naukladať varechy, naberačky, príbor, odkladacie dózy, ale napríklad aj potraviny (cestoviny, pudingy, ryžu, korenie a pod.). Rozhodovať sa môžete aj medzi drevenými alebo presklenými dvierkami na kuchynských skrinkách, či medzi kuchyňou stojacou pevne na zemi alebo na nožičkách. Všetko závisí len od toho, koľko času chcete stráviť pri upratovaní kuchyne. Je jasné, že za sklenenými dvierkami pozornosti návštev nič neunikne a že ak kuchyňa stojí na nožičkách, občas vás dostane aj na kolená, aby ste pod skrinkami poutierali prach. Zvážte všetky klady a zápory a zariaďte si kuchyňu na mieru.

FOTO: pexels.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *