Leto je ideálny čas na čistenie kobercov. S týmito prípravkami budú vaše koberce ako nové

čistenie koberca

Niektoré ženy nedajú na koberce dopustiť. Prečo? Okrem toho, že výrazne dotvoria štýl celého interiéru, majú geniálnu schopnosť priestor zútulniť a zohriať miesta pod nohami. Koberce oceňujú aj rodiny s deťmi, avšak škvrny a nánosy nie sú dvakrát vábne.

Ako sa zbaviť škvŕn na koberci?

Verte či nie, ale trápenia s kobercami pozná každá domácnosť. Muži iba krútia hlavami, veď koberce sú podľa nich iba lapače prachu a nečistôt. Ženy skalopevne tvrdia, že tieto doplnky v domácnosti rozhodne nemôžu chýbať. Sú predsa teplé, mäkké a niektoré veľmi príjemné na dotyk. Slúžia ako dekorácia, no zároveň sú účelné.

V kúpeľni ochránia pred pošmyknutím a studenou dlažbou a v predsieni uchýlia topánky mokré od dažďa. V kuchyni pozdĺž kuchynskej linky chránia podlahu pred kvapkami vody a tiež aj vaše nohy pred prechladnutím počas dlhého státia za sporákom.

Čo by to bola detská izba bez koberca? Veď ratolesti sa vždy váľajú po zemi. Práve tam si skladajú vysoké veže alebo zariaďujú barbie-dom. Nuž a čestné miesto patrí spálni a obývačke, kde sa dá na koberci postvárať kadečo… .

Ani sa nenazdáme a po istom čase nás nový koberec „zradí“.  Postupne sa jeho žiarivé farby vytratia a na jeho vlasoch sa zachytia rôzne nečistoty a lepkavé usadeniny. Už nevyzerá tak katalógovo. Čo s ním? Kúpa nového je predsa finančne náročná a čistiarne pýtajú nehorázne sumy za ich vyčistenie.

Staňte sa profesionálmi a ušetrite! Špinavý koberec najskôr poriadne povysávajte. Počas noci nechajte na ňom pôsobiť jedlú sódu bikarbónu a ráno iba povysávajte. Sóda vytiahne do seba zápach a viditeľnú špinu. Váš koberec bude za pár hodín vyzerať ako nový. Naozaj to funguje!

Skúste to aj s octom

Ak nemáte v láske čistiace prostriedky alebo chemikálie, vystačí vám aj obyčajný ocot zriedený s vodou. Koberec príliš nepremočte, iba navlhčite. Nechajte pôsobiť a potom znova povysávajte. Ocot prinavráti kobercu pôvodné farby a navyše ho dezinfikuje a odstráni zažraté fľaky.

FOTO: pexels.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *